PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Seminarium dla pracodawców

Czwartek, 3 marca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNa Sali obrad Urzędu Miasta 2 marca odbyło się seminarium pt. „Elastyczne formy zatrudnienia oraz alternatywne, bezpłatne formy pozyskiwania i przygotowania zawodowego pracowników”, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz. Seminarium odbyło się w ramach projektu „Lokalne Strefy Zatrudnienia w powiatach nowotarskim, suskim i tatrzańskim” realizowanego przez Reed in Partnership Polska współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


- Zależy nam na efektach w postaci zwiększenia możliwości zatrudnienia i zwalczania tego co jest ostatnio zauważalne: pewnego wykluczenia społecznego osób powyżej czterdziestego piątego roku życia – powiedział Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski witając uczestników w imieniu Burmistrza Marka Fryźlewicza biorącego w tym samym czasie udział w Kongresie Euroregionu „Tatry”. - Ale problem dotyka również młodych ludzi wkraczających na rynek pracy, szczególnie w aspekcie kiedy mamy Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, z której rozwoju oczywiście się cieszymy, natomiast powstają pewne refleksje związane z kierunkami kształcenia czy nie będzie pewnej nadprodukcji absolwentów tam gdzie nie ma zapotrzebowania na rynku pracy. Mam nadzieję że pewne kwestie tutaj poruszane pomogą w porządkowaniu rynku zarówno z korzyścią dla pracodawców, ale również dla tych, którzy poszukują pracy. Wszystkim nam zależy żeby w tym zakresie uzyskać efekty, czego serdecznie życzę – zakończył swoje powitanie Burmistrz Zajączkowski.

Podczas seminarium wręczone zostały honorowe wyróżnienia dla przedsiębiorców organizujących dobre praktyki w zakresie aktywizacji zawodowej i zatrudnienia. Otrzymały je przedsiębiorstwa: Kegel-Błażusiak sp. z o.o., Uzdrowisko Rabka SA oraz Stacja Paliw Płynnych Piotr Tylka. Seminarium zorganizowało Małopolskie Stowarzyszenie Pracodawców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.