PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Tadeusz Błażusiak w Nowym Targu

Wtorek, 24 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMistrz enduro na krótko w rodzinnej miejscowości! Burmistrz Marek Fryźlewicz podjął we wtorek w reprezentacyjnych salach ratusza Tadeusza Błażusiaka, mistrza świata w rajdach enduro oraz jego brata, trenera i managera – Wojciecha. Po rozmowie z przedstawicielami władz miasta obaj sportowcy spotkali się z młodzieżą Gimnazjum nr 1.


W spotkaniu z braćmi Błażusiakami udział wzięli także Przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek oraz Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta Marek Batkiewicz. Przy kawie i nowotarskich lodach tradycyjnych Tadeusz Błażusiak miał okazję opowiedzieć o swoich aktualnych osiągnięciach. Rzadko ma czas by odwiedzić miejscowość, z której pochodzi.

Tadeusz Błażusiak był pod wrażeniem metamorfozy ratusza. Ostatni raz był tu kilka lat temu, jeszcze przed rewitalizacją centralnego budynku miasta. Przy okazji zwiedził Muzeum Podhalańskie i jego ekspozycję stałą.

Następnie bracia Błażusiakowie przeszli do Gimnazjum nr 1 – do budynku, w którym sami pobierali kiedyś naukę, kiedy przed reformą oświaty była tutaj szkoła podstawowa. Tam podczas spotkania z młodzieżą Tadeusz Błażusiak jako kolejny wybitny sportowiec poświadczył, że talent w sporcie to dopiero początek, a kluczem do sukcesu jest ciężka praca. Tylko na same starty rajdowiec przeznacza około 50 dni rocznie, a reszta to loty między Europą, a Stanami Zjednoczonymi oraz ciężki trening.

Jak się okazuje, Błażusiak jest doskonale znany w Nowym Targu, mimo że oglądać go tutaj możemy niezmiernie rzadko. Młodzież gimnazjalna oblegała stolik, przy którym siedział jeszcze długo po zakończeniu spotkania, aby uzyskać autograf samego mistrza. Tadeusz Błażusiak nadal z dumą podkreśla, że pochodzi z naszego miasta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm...
    60 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.