PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szkoła na Niwie już prawie gotowa

Środa, 22 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBudowana przez miasto szkoła podstawowa na Niwie wraz z pełnowymiarową halą sportową (44 x 32 metry powierzchni boiska wraz z widownią) nabiera już swoich końcowych kształtów. W ramach doglądania większych inwestycji budowę odwiedził Burmistrz Marek Fryźlewicz wraz z radnym Tadeuszem Trutym.


Szkoła, choć prace są tam prowadzone intensywnie, już robi wrażenie. Gotowa jest część sal lekcyjnych, które gdyby nie konieczność formalnego odbioru robót, mogłyby być już wykorzystywane na potrzeby szkoły, która zastąpi dotychczas funkcjonujące placówki, czyli Szkołę Podstawową nr 4 na Niwie i Szkołę Podstawową nr 10 na Klikuszówce.

Widać już też jak potężna będzie hala sportowa, największa na Podhalu, która pomieści m.in. unihokeistów, którzy będąc w ligowej czołówce Polski nie mieli w mieście obiektu, na którym mogliby rozgrywać mecze. Oczywiście będzie tu można uprawiać inne halowe dyscypliny sportu. Na budowę obiektu miasto uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 mln zł.

Przeprowadzka wspomnianych szkół do nowego budynku powinna się zacząć od drugiego semestru roku szkolnego 2011/2012 (czyli pierwszy kwartał 2012 r.) i jeszcze przez ten semestr będą one funkcjonować oddzielnie w jednym budynku. Jako jedna szkoła obiekt będzie pracować od początku roku szkolnego 2012/2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.