PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Laureaci kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nagrodzeni

Wtorek, 4 października 2011 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Zbigniew KrauzowiczPodczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Marek Fryźlewicz oraz Michał Glonek –przewodniczący Rady Miasta nagrodzili laureatów konkursów organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.


Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin trafiają pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych kolorowych i atrakcyjnych wydawnictw adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli. Miasto Nowy Targ uczestniczy w kampanii od samego początku. Pod jej hasłem odbywają się szkolne festyny, zawody sportowe, półkolonie profilaktyczne. Dzieci uczestniczą także w ogólnopolskich konkursach i właśnie za udział w tych konkursach władze miasta nagrodziły nowotarskich uczniów.

Lista nagrodzonych uczniów:

Nikola Fyc, SP nr 2 z Igor Zamojski, SP nr 3 laureaci konkursu „Rosnę – Myślę – Dbam”

Kamila Kobylarczyk, SP nr 3 laureatka konkursu „Biegnijmy razem”

Kuba Florek, Gimnazjum Nr2 laureat konkursu „O co biega”

Angelika Fryźlewicz, Gimnazjum Nr 2 laureatka konkursu „Dorastamy – Rozumiemy – Pomagamy”

Mikołaj Kosiński, Gimnazjum Nr 2 laureat konkursu „Co Ty wiesz o Ameryce”

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury:

Ola Mruk, Agnieszka Galarowicz, Natalia Bańka, Ania Wojtczyk laureaci konkursu „Rosnę – Myślę- Dbam”

Katarzyna Mrożek, Dorota Pęksa laureatki konkursu „Dorastamy – Rozumiemy – Pomagamy”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.