PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Senator Hodorowicz w nowotarskim ratuszu

Poniedziałek, 10 października 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Senator Hodorowicz w nowotarskim ratuszuPrzedstawiciele władz miasta wraz z samorządowcami z całego Podhala witali dziś senatora – elekta prof. Stanisława Hodorowicza w nowotarskim ratuszu. Zaproszony przez Burmistrza Marka Fryźlewicza rektor PPWSZ przyjechał na Rynek dorożką i właśnie tam spotkał się z zaproszonymi gośćmi.


- Ostatniego senatora miasto i Podhale miało w 1935 roku, był to profesor Stanisław Głąbiński, rektor Uniwersytetu Lwowskiego, który pochodził z Nowego Targu. I po prawie osiemdziesięciu latach mamy znowu profesora na tym stanowisku, a że wyczytałem że wieziono go dorożką do ratusza, to dzisiaj nie mogło być inaczej – wytłumaczył zorganizowaną naprędce galę Burmistrz Fryźlewicz. - Senator trochę się zżymał, skąd ta dorożka, ale mogę powiedzieć prywatnie, że powozi mój syn Maksymilian i to są jego konie – zaznaczył Burmistrz ku uciesze zgromadzonych.

Profesora i gości witał również Marcin Ozorowski, szef sztabu wyborczego prof. Hodorowicza. – Przed wynikiem pochylam się z pokorą, bo każdy sukces ma wiele czynników, a jednym z tych czynników jesteście wy państwo, którzy zawierzyliście że możemy mieć senatora i że jedynym godnym reprezentantem ziem górskich będzie właśnie profesor Hodorowicz – powiedział Ozorowski dziękując za współpracę i wsparcie.

- Podczas kampanii poznałem wielu ludzi i zdobyłem wielu przyjaciół. Cenię sobie to, traktuję jako ogromny kapitał, który mam nadzieję pozwoli mi godnie państwa reprezentować, ponieważ za sobą czuję wasze gorące serca i za to serdecznie dziękuję. Chylę czoło przed wynikami, które uzyskali konkurenci. To są dobre wyniki. Jestem pełen uznania i to uznanie osobiście postaram się im przekazać – powiedział senator – elekt, prof. Stanisław Hodorowicz. – Traktuję ten wybór jako rzecz, która mnie zobowiązuje dlatego proszę, żebyście anonsowali wszystko, co w związku z waszymi profesjami odczuwacie i co uważacie że powinno ulec zmianie.

Profesor dziękował także Podhalańskiej Wspólnocie Samorządowej, która od samego początku poparła jego kandydaturę do Senatu i czynnie ją wspierała. – Jestem z was i będę z wami – zakończył swoje rzemówienie Profesor.

Oprócz grona samorządowców z powiatu nowotarskiego obecni byli także Burmistrz Janusz Majcher i Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski, radny Jan Gąsienica Walczak oraz poseł Andrzej Gut Mostowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Torebka filcowa XVIITorebka filcowa XVIITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 28 cm Wysokość ok. 28 cm Wysokość z rączkami ok. 92 cm...
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.