PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Odbiór mostu na Bałęzowem

Piątek, 4 listopada 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZbliża się termin oddania mostu na Bałęzowem i drogi do niego. Nie jest on jeszcze precyzyjnie określony, ponieważ związany jest z m.in. uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. We czwartek komisja z Urzędu Miasta przeprowadziła odbiór techniczny obiektu.


Inspektorzy przeszli od skrzyżowania z ul. Waksmundzką do ronda na Kowańcu. Zauważyli kilka niewielkich usterek, które przedstawiciele firmy Mota-Engil Polska, wykonawcy mostu zobowiązali się usunąć.

- Czeka nas jeszcze masa roboty. Sprawdzanie różnych odbiorów branżowych. Bo to że jakieś drobne rzeczy są do poprawienia, to najmniejszy problem – mówi Adam Sojka, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji w Urzędzie Miasta.

Do Urzędu należy teraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi i mostu, co może potrwać dwa, trzy tygodnie. Jeżeli Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uzna oddanie mostu za ważny interes społeczny, decyzja może być prawomocna z chwilą wydania. Jednak nie należy się spodziewać oddania mostu przed 15 listopada, natomiast realny termin to przełom listopada i grudnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.