PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

"Zaczarowani czytaniem"

Czwartek, 26 kwietnia 2012 r.
Autor: Anita Strama, Halina Szewczyk

"Zaczarowani czytaniem"W Szkole Podstawowej Nr 9 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu od 1 marca trwa akcja edukacyjna „Zaczarowani czytaniem”. Pomysł wziął się z ogólnopolskiego przedsięwzięcia o nazwie "Cała Polska czyta dzieciom" i w Szkole Podstawowej już od wielu lat jest ona realizowana z powodzeniem. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym przez wiele lat codziennie czytamy, same chętnie będą czytać. Dzieci, które czytają, mają większą wiedzę, podejmują lepsze decyzje, zwykle radzą sobie w życiu, w szkole i w późniejszej pracy lepiej, niż dzieci, którym nikt głośno nie czytał. W tym roku akcja przebiega pod hasłem "W kręgu polskich baśni i legend".


Dlaczego króla Popiela zjadły myszy? Co zobaczył Lech, legendarny pierwszy władca państwa polskiego, na tle zachodzącego słońca? Dlaczego Bałtyk jest słony? Dzieci ze szkoły podstawowej dwa razy w tygodniu podczas głośnego czytania z zaciekawieniem śledzą losy bohaterów baśni i legend polskich, ucząc się pokazywać na mapie krainy geograficzne i miasta, w których rozgrywa się akcja opowieści. W tym roku szkolnym do czytania zapraszani są przedstawiciele różnych zawodów: ksiądz, policjant, pielęgniarka, ratownik GOPR, dziennikarz. Zdobytą wiedzę dzieci będą mogły wykorzystać w konkursach, które odbędą się pod koniec akcji: czytelniczym, recytatorskim, plastycznym oraz konkursie wiedzy. Wielki finał odbędzie się 1 czerwca i wtedy nastąpi podsumowanie wszystkich działań oraz rozdanie nagród zwycięzcom konkursów. Wierzymy, że akcja czytelnicza odniesie spodziewany rezultat w postaci podniesienia samooceny uczniów, ich motywacji do nauki oraz stopnia funkcjonowania w społeczeństwie. Mamy też nadzieję, że zmotywuje ona dorosłych, by sięgnęli po książkę i czytali swoim pociechom w myśl kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM: „Czytaj dziecku 20 minut dziennie – codziennie!”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.