PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

„Szlakiem gwiazd” w Nowym Targu

Środa, 13 czerwca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Marcin JagłaPiotr Cyrwus, znany aktor z Waksmunda, popularny dzięki roli Ryszarda Lubicza z telewizyjnego serialu „Klan” odwiedził Nowy Targ z ekipą programu „Szlakiem gwiazd”. Program prezentuje realizacje inwestycji unijnych w Polsce – już wykonane, lub w trakcie budowy. W naszym mieście filmowcy odwiedzili Rynek, halę sportową na Niwie i punkt informacyjny w ratuszu.


O inwestycjach z Piotrem Cyrwusem rozmawiał Zastępca Burmistrza Jan Kolasa. Opowiedział on o wszystkich programach unijnych prowadzonych w mieście. Nie tylko o rewitalizacji centrum miasta, ale również o rekordowym projekcie modernizacji gospodarki wodno-ściekowej, o programie wymiany taboru w ramach poprawy jakości komunikacji publicznej i wielu innych. 

Prowadzący odcinek aktor nieprzypadkowo został wybrany do zaprezentowania stolicy Podhala. Piotr Cyrwus chodził do nowotarskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego. Spontanicznie witał się z mieszkańcami miasta, którzy rozpoznawali w nim nie tylko „Rysia z Klanu” ale właśnie Piotra Cyrwusa pochodzącego z miejscowości sąsiadującej z Nowym Targiem. 

Odcinek o Nowym Targu zostanie wyemitowany na początku lipca na antenie pierwszego programu Telewizji Polskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.