PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowa szkoła na nowy rok szkolny

Wtorek, 4 września 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowoczesny i funkcjonalny obiekt Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu został w poniedziałek uroczyście otwarty i poświęcony przez ks. kard Franciszka Macharskiego podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2012/2013. Kardynał, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Marek Sowa, generalny wykonawca Bronisław Piotrowski oraz Burmistrz Marek Fryźlewicz uroczyście przecięli wstęgę oficjalnie otwierając oddaną do użytku w lutym tego roku nową placówkę oświatową.


- Ta dzisiejsza uroczystość jest kolejnym etapem rozwoju miasta – powiedział po poświęceniu szkoły Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Miasta które ma swoją przeszość, ale też miasta które dzięki takim obiektom, dzięki dzieciom i młodzieży, których dzięki Bogu nie brakuje, ma swoją przyszłość. Tę przyszłość tworzymy już dzisiaj. Jestem przekonany że dzięki naszej pracy, zaangażowaniu i opiece Opatrzności będzie to przyszłość pomyślna. 

- Szkoła to nie tylko język polski, historia, czy matematyka, ale to pierwsze miejsce, w którym się próbuje być dorosłym – zauważył w swoim przemówieniu Wojewoda Jerzy Miller. - Zaczyna się żyć w społeczności rówieśników, z których jeden jest najszybszy, drugi punktualny, trzeci dokładny i jakoś trzeba stworzyć zespół. Zespół wzajemnej pomocy i wzajemnej rywalizacji. Wzajemnego uzupełniania się, a nie udowadniania że ktoś jest niepotrzebny. 

- Pewnie nie każdy będzie miał w różnych dyscyplinach równe szanse, ale każdy musi sobie stawiać cele i w tej waszej szkole musi je sobie realizować – nawiązał do słów Wojewody Marszałek Marek Sowa. - Jeśli ktoś zmarnuje te lata młode, później ciężko się odnaleźć w nowej trudnej rzeczywistości. Jestem przekonany że w takim pięknym budynku i w tej pięknej szkole te cele będą dużo ambitniejsze, a ich realizacja dużo łatwiejsza. 

Do dyspozycji uczniów jest 17 sali lekcyjnych (każda wyposażona w tablice multimedialną i projektor), sala komputerowa z 25 stanowiskami, sala językowa, świetlica, dwie sale gimnastyczne, w tym jedna o wymiarach 20 x 40 m (pełnowymiarowa), która przeszła już swój chrzest bojowy będąc areną zmagań finalistów Mistrzostw Polski w unihokeju, boisko do gry w piłkę siatkową, piłkę koszykową. Do dyspozycji uczniów będzie także stołówka. 

Koszt budowy szkoły wyniósł ponad 25 mln zł, budowę hali sportowej dofinansował unijny fundusz w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, za co Burmistrz złożył podczas uroczystości serdeczne podziękowania Marszałkowi Markowi Sowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.