PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

XIII Kwesta Nowotarska

Sobota, 3 listopada 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik22.284,34 zł udało się zebrać podczas tegorocznej XIII Kwesty Nowotarskiej. Podczas całodziennej zbiórki pieniędzy prowadzonej przy wejściach do cmentarza w Nowym Targu gromadzone były środki na renowację zabytkowych nagrobków, które nie mają swoich opiekunów.


W tym roku dzięki Kweście Nowotarskiej udało się odrestaurować grobowce śp. Maryanny Głodek, śp. Barbary Rajskiej, śp. Dominika Batkiewicz, śp. Wincentego Panczakiewicza, i jeden nagrobek bezimienny, oraz wykonać konserwację zachowawczą nagrobka śp. Haliny Turschmidowej. Prace te przeprowadził dyplomowany konserwator dzieł sztuki mgr Jan Chodorowicz. 

Wśród pieniędzy wrzuconych do puszek XIII Kwesty znalazło się 5 dolarów, 5 euro i 20 czeskich koron. Łączna zebrana kwota uwzględnia je po przewalutowaniu. 

Pomysł organizowania Kwesty Nowotarskiej poddał w 2000 r. Burmistrz Marek Fryźlewicz, który chciał, by podobnie jak w innych większych miastach, ludzie związani z polityką, kulturą, sportem i organizacjami społecznymi włączyli się w społeczną akcję zbierania pieniędzy na zabytkowe nagrobki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.