PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Dworzec i galeria już otwarte

Środa, 26 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Dworzec i galeria już otwarteNowy dworzec połączony z galerią handlową i nowocześniejsze rozwiązanie komunikacji w sąsiedztwie zostały oddane we wtorek po południu do użytku. Tak jak w starym układzie, dworzec ma 12 peronów, ale na tym podobieństwo się kończy. Duży parking, kilka marketów znanych sieci handlowych, to nowa jakość w tym miejscu, które do niedawna straszyło blisko czterdziestoletnią socrealistyczną budowlą.


Tuż przed przecięciem wstęgi Burmistrz Marek Fryźlewicz przypomniał artykułami z „Gazety Krakowskiej” i „Gazety Południowej” problemy z budową tamtego dworca. Nie bez znaczenia była zmiana w administracji kraju i znalezienie się w województwie nowosądeckim. Natomiast budowa nowego dworca przebiegła w tempie ekspresowym i jeszcze udało się wynegocjować z inwestorem budowę ronda, które obecnie nosi imię Jadwigi Apostoł-Staniszewskiej.

Już po części oficjalnej Burmistrz Fryźlewicz z uznaniem wypowiadał się o nowej inwestycji nie tylko jako o środku do uporządkowania publicznej komunikacji drogowej w regionie, ale także jako o miejscu, gdzie zatrudnienie znalazło już w tej chwili około 120 osób. W dniu otwarcia nie wszystkie bowiem sklepy zdążyły przygotować ofertę, ale jak zapewnił prezes Dekada Realty Aleksander Walczak, cała powierzchnia komercyjna galerii została już wynajęta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.