PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

VI edycja akcji „Pola Nadziei”

Wtorek, 13 października 2015 r.
Autor: Joanna Chlebek

VI edycja akcji „Pola Nadziei”Pierwsze opady śniegu nie przeszkodziły Fundacji im. Adama Worwy w przeprowadzeniu uroczystej inauguracji tegorocznej edycji akcji „Pola Nadziei”. Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Nowym Targu cebulki żonkili zasadzili przedstawiciele władz Powiatu: starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka oraz sekretarz Bartłomiej Garbacz, przedstawicielka władz miejskich wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, władze Fundacji, w tym Prezes Zarządu Alicja Chodorowicz, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu z opiekunem. Na wiosnę kwitnące żonkile będą zbierane i rozdawane przez wolontariuszy jako podziękowanie za datki na rzecz podopiecznych Fundacji.


Fundacja im. Adama Worwy od 5 lat niesie pomoc ludziom zmagającym się z przewlekłą chorobą oraz ich bliskim. Poprzez działalność charytatywną członkowie Fundacji pomagają rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, działają na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierają system pieczy zastępczej i promocję zdrowia. Organizując akcję „Pola Nadziei” angażują w podejmowane działania uczniów funkcjonujących na terenie miasta placówek oświatowych. Pomaga to w zacieśnianiu współpracy szkół i wspólnot lokalnych zachęcając młodych ludzi do podejmowania różnych form aktywności społecznej.  W bieżącym roku już po raz drugi Fundacja przy udziale dzieci i młodzieży z nowotarskich szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowała Żonkilowy Rajd oraz Marsz Nadziei.

W ramach VI Akcji „Pola Nadziei” uczniowie szkół z Nowego Targu będą przez cały rok szkolny organizować i uczestniczyć w imprezach, konkursach czy koncertach mających na celu gromadzenie środków na działalność Fundacji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.