PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

FOLKLORYSTYCZNE HARCE

Piątek, 12 lutego 2016 r.
Autor: MOK NT

FOLKLORYSTYCZNE HARCEMali Śwarni, Miejski Ośrodek Kultury oraz zespół tańca ludowego „Leszczyniacy” Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku zapraszają na koncert FOLKLORYSTYCZNE HARCE w dniu 12 lutego (piątek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.


Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy" Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku powstał w 1984 roku. Założycielem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest mgr Lech Leszczyński. Kierownikiem muzycznym i wokalnym jest mgr Beata Leszczyńska.

Głównym celem działalności jest roztańczenie i rozśpiewanie dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie ich na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół liczy około 140 osób, a dotychczas tańczyło w nim juz ponad 500 osób.

Zespół ma piękne, barwne i bogate stroje z różnych regionów naszego kraju. W swoim repertuarze posiada pieśni, melodie, tańce regionalne z regionu i makroregionu lubelskiego - lubelskie i biłgorajskie, z innych regionów (rzeszowskie, sądeckie, śląskie, orawskie, kaszubskie, kurpiowskie, opoczyńskie) jak również narodowe (Krakowiak, Mazur, Polonez, Kujawiak, Oberek).

Tancerzom towarzyszy znakomita dziecięca kapela, która w 1994 roku biorąc udział w "Scenie Amatora" zdobyła specjalne wyróżnienie oraz nagrodę.

Zespół wielokrotnie koncertował na terenie Świdnika, Lublina, województwa lubelskiego oraz poza jego granicami. Koncertował w 20 krajach na 4 kontynentach. Brał udział w rejonowych i wojewódzkich przeglądach Szkolnych Zespołów Artystycznych zdobywając wielokrotnie Puchar Kuratora Oświaty, brał udział w Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Lublinie, których był współorganizatorem, dał szereg koncertów na cele dobroczynne, m.in. dla dzieci specjalnej troski, "Dzieci Dzieciom", "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", koncerty organizowane przez Unesco-Unicef oraz Kapitułę Orderu Uśmiechu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.