PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Problematyka okupacji polskiego Spisza i Orawy na Uniwersytecie Opolskim

Poniedziałek, 18 maja 2015 r.   Autor: PTH NT

Problematyka okupacji polskiego Spisza i Orawy na Uniwersytecie OpolskimW dniach 13-14 maja 2015 r. na Uniwersytecie Opolskim odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. II Wojna światowa w słowach i obrazach. Impulsem do jej zorganizowania była przepadająca w bieżącym roku 70-ta rocznica zakończenia II wojny światowej. W sesji uczestniczyli młodzi badacze i doktoranci z kilku ośrodków naukowych z kraju m.in.: Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytety Łódzkiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ten ostatni reprezentował m.in. Robert Kowalski, pełniący obecnie obowiązki Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.