PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Piekielnik

Kultura

V Gminny Konkurs Tańca i Aerobiku

Środa, 2 czerwca 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski

V Gminny Konkurs Tańca i AerobikuW Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku 31 maja został zorganizowany V już Gminny Konkurs Tańca i Aerobiku, podczas którego w rytm muzyki rywalizowały ze sobą szkoły z gminy Czarny Dunajec. Turniej ma na celu propagowanie wszelkich form ruchu w rytm muzyki. W tym roku uczestnicy zaprezentowali między innymi: poloneza, taniec belgijski, aerobik, hip-hop, taniec współczesny, a także elementy akrobatyki.


Do udziału w konkursie zgłosiło się 7 grup ze szkół podstawowych, 6 grup gimnazjalnych oraz grupa, w skład której weszli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu i uczennice Gimnazjum w Załucznem.

Konkurs, jak co roku, został zorganizowany przez Dorotę Bodzinowską nauczycielkę wychowania fizycznego w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Wyniki turnieju:

W kategorii klas I- III Szkół Podstawowych zaprezentowały się klasy IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku. W ich wykonaniu obejrzeliśmy taniec belgijski, a grupa „Classic” z IIIa pokazała reprezentacyjny taniec narodowy – polonez i zajęła I miejsce w tej kategorii.

Szkoły Podstawowe klasy IV-VI

I miejsce - „Jedenastka” z e Szkoły Podstawowej w Odrowążu w składzie: Justyna Dusza, Anna Gal, Iwona Magdziak, Paulina Brenkus, Jadwiga Pieróg, Aleksandra Wojtarowicz, Anna Polak, Angelika Lenart, Magdalena Czepiel, Barbara Pawlikowska, Ewelina Komperda

II miejsce – „Aplauz” ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku w składzie: Agnieszka Krupa, Lidia Król, Paulina Starostowicz, Izabela Król, Dawid Kucharski, Szymon Szczerba, Witold Madziar

III miejsce zajęły grupy:

„Black Cats” z Pieniążkowic w składzie: Jessica, Kluska, Żaneta Wójtowicz, Bożena Maśnica, Martyna Orszulak.

„Zig-zap” z Podszkla w składzie: Dominika Rokicka, Paulina Kotlarz, Paulina Kapuściak, Katarzyna Kusper, Sylwia Niedospał.

Wyróżnienia otrzymały grupy „Trio” z Ratułowa oraz „Pink flowers” z Czerwiennego

Gimnazja:

I miejsce zajęła grupa „Ladies & Gentelmens” z Piekielnika w składzie: Karolina Chowaniec, Ewa Król, Anna Gaździńska, Anna Żmuda, Kacper Wójcik, Klaudia Maśnica, Sylwia Hraca, Ewelina Stasiowska, Barbara Dyrcz, Katarzyna Kąś.

II miejsce zajęła grupa „ADHD” z Załucznego w składzie: Katarzyna Walkosz, Kinga Szymusiak, Martyna Dusza, Aneta Bobek, Aneta Pęksa, Joanna Pawlikowska

III miejsce: grupa „Kika” z Gimnazjum w Ciechem w składzie: Jolanta Dąbrowska, Angelika Szwajnos, Marek Bednarz.

Wyróżnienia otrzymały grup: „Love & Peace”, „Modern Girls” z Piekielnika, „Quest” z Cichego oraz grupa z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu wraz z uczennicami Gimnazjum w Załucznem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.