PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Piekielnik

Wiadomości

O Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego...

Poniedziałek, 11 stycznia 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

O Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego...Z okazji Święta Patrona Szkoły w Piekielniku odbył się Gminny Konkurs Literacki o Życiu i Twórczości Kornela Makuszyńskiego. Konkurs literacki odbył się 8 stycznia w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku . Przystąpiło do niego trzynastu uczniów ze szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec. Organizatorzy konkursu gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w konkursie.


Kategoria klas IV-VI Szkoły Podstawowe:
1. ex aequo Angelica Gryc – SP Chochołów  i Maciej Jarończyk – SP Podczerwone
2. Karolina Belicka – SP Czarny Dunajec
3. Justyna Stafira – SP Piekielnik

Kategoria klas I-III Gimnazjum:
1. Małgorzata Leja - Gimnazjum nr 1 w Cichem
2. Karolina Gawron - Gimnazjum w Załucznem
3. Justyna Sroka - Gimnazjum nr 1 w Starem Bystrem

Nagrody oraz dyplomy za udział zostały wręczone wszystkim finalistom podczas akademii z okazji  Święta Patrona Szkoły.


Święto Patrona Szkoły w Piekielniku „Uśmiech jest wielkim szczęściem ludzi”

Jak co roku, w pierwszych dniach stycznia społeczność szkolna w Piekielniku obchodzi Święto Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego, patrona Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum.

Tegoroczne obchody, już 28., podzielone zostały na 3 dni pełnych atrakcji. Turniej rekreacyjny "Koziołka Matołka", gminna gimnazjada w piłce siatkowej, konkurs polonistyczny i plastyczny, gminny przegląd talentów przyciągnęły do Piekielnika wiele osób z całej gminy Czarny Dunajec.

W piątek 8 stycznia na sali sportowej miała miejsce część oficjalna, podczas której jedna nauczycielek, Barbara Wójcik złożyła ślubowanie na sztandar szkoły w związku z otrzymanym stopniem nauczyciela mianowanego. Przyjęto także  nowych uczniów do grona miłośników książek Kornela Makuszyńskiego, uczniów klasy II. Najmłodsi uczniowie szkoły zaprezentowali przedstawienie opowiadające historię najpopularniejszego bohatera twórczości Kornela Makuszyńskiego - Koziołka Matołka. Na koniec odbył się XI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Występy podziwiali uczniowie Zespołu Szkół w Piekielniku wraz z gronem pedagogicznym, dyrektor placówki Bogdan Tyrybon, przedstawiciele władz gminy Czarny Dunajec m.in. Anna Słodyczka - dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego, Anna Trebunia - Wyrostek - dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, Andrzej Cholewa – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Władysław Szuba - radny gminny, a zarazem sołtys Piekielnika. Wśród gości obecna był także radna powiatowa Maria Domagała oraz dyrektorzy poszczególnych szkół z gminy Czarny Dunajec. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Wyniki poszczególnych konkursów oraz zawodów współorganizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu dostępne są na stronie internetowej Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku - www.sppiekielnik.weebly.com.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.