PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wiadomości

Artykuł sponsorowany

Pielgrzymka z Podhala do Ziemi Świętej - ostatnie 4 wolne miejsca!

Piątek, 19 września 2014 r.
Autor: Elżbieta Chodurska

Pielgrzymka z Podhala do Ziemi Świętej - ostatnie 4 wolne miejsca!Pielgrzymka z Podhala do Ziemi Świętej w dniach 22-29 października 2014. Biuro Turystyczne "Infotour" wraz z Dominikanami z Wiktorówek organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odwiedzimy historyczną Galileę i Judeę z piękną Jerozolimą. Naszymi przewodnikami będą: Ojciec Dominikanin oraz Polak - mieszkaniec Ziemi Świętej. Wyjazd jest potwierdzony. Serdecznie zapraszamy! Informacje pod nr telefonu 18 20 64 264 lub 604 200 420.


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Śladami Jezusa, Maryi i Apostołów
22-29 października 2014

Dzień 1 (środa):  
Wyjazd z Zakopanego ok. godz. 9.00 do Budapesztu – odlot g. 16:40 do Tel Awiwu, spotkanie z przewodnikiem, przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (czwartek):  BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASZEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa - kościół powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie; Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Klasztor Karmelitanek - sanktuarium bł. Miriam. Pole Pasterzy – miejsce, gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem: kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3 (piątek):  WADI QELT - KACAR EL JAHUD - G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama). Wizyta nad Jordanem - odnowienie chrztu dla pielgrzymów w miejscu chrztu Pana Jezusa – Kacar El Jahud. Przejazd Doliną Jordanu nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim (możliwość degustacji tzw. ryby św. Piotra, ok. 20 USD/os). Tyberiada - zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4 (sobota): BANIAS - G. TABOR – KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd pod Hermon do Cezarei Filipowej - Banias, zabytki rzymskie i bizantyjskie, wodospad Jordanu. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa (możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5 (niedziela):  HAJFA – CEZAREA - TEL AVIV – EMAUS
Śniadanie. Hajfa - sanktuarium Stella Maris, Grota Eliasza, Góra Karmel, Ogrody Bahajskie. Cezarea – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie Jafa - sanktuarium św. Piotra, stare miasto i port, wykopaliska archeologiczne, orientalny targ Piszpiszim, przejazd przez Tel Awiw. Emaus – gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy swoim uczniom. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6 (poniedziałek):  JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON
Śniadanie. Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienia, Pater Noster, groby proroków, Dominus Flevit, bazylika Agonii i Ogród Oliwny, Grób NMP i Grota Getsemani, dolina Cedronu. Dzielnica Ormiańska Starego Miasta. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (25 USD/os) – Dzielnica Ortodoksyjnych Żydów Mea Shearim, Menora i Kneset, panorama na Stare Miasto nocą, ceremonia zamknięcia Bazyliki Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu nocą.

Dzień 7 (wtorek):  JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – MASADA - BETANIA
Śniadanie. Jerycho (najstarsze miasto świata) – spacer na Górę Kuszenia Jezusa oraz przystanek pod drzewem Sykomora, a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m p.p.m.). Masada – ostatnia twierdza Zelotów (20 USD/os.). Przejazd do Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8 (środa):  JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Przejście przez Dzielnicę Żydowską: Cardo, Synagoga Hurva, Złota Menora – pod Ścianę Płaczu. Przejazd na lotnisko Ben Gurion, wylot godz.21:35 do Budapesztu i powrót autokarem do Zakopanego.

*Codzienna Msza św. i opieka duchowa na trasie pielgrzymki

CENA 2 990 zł obejmuje:
przelot samolotem: Budapeszt – Tel Awiw – Budapeszt, ubezpieczenie KL i NNW, przejazdy klimatyzowanym autobusem zgodnie z programem, usługa przewodnika i pilota, zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej 3* pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 2 posiłki dziennie, wjazd taksówką na Górę Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

Cena nie obejmuje:
dojazdu i powrotu z lotniska specjalnym autokarem – 180 zł, biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnych napiwków:  100 USD płatne na miejscu, napojów do obiadokolacji.
dopłata do pokoju jednoosobowego:  190 USD/os.
Uwaga: kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Zgłoszenia przyjmują:
Biuro Turystyczne „Infotour” Elżbieta Chodurska: 604 200 420
Dominikanie na Wiktorówkach: O. Emil: 664 050 183
UWAGA! Obowiązkowy paszport, którego ważność musi być minimum do 1 maja 2015 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.