PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Pieniążkowice

Kultura

Posiady w Pieniążkowicach

Środa, 8 września 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski - CKIP Czarny Dunajec

Posiady w PieniążkowicachW niedzielę 29 sierpnia na placu przy Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach odbyły się "Posiady" w ramach "Polsko - słowackich Inspiracji Folklorystycznych Euroregion Tatry 2010".


Festyn rozpoczął się przy zachmurzonym niebie o godz. 15.00. występem zespołu regionalnego "Zeleźnica" z Pieniążkowic, po którym wspaniałymi zabawami i konkursami uświetnił posiady wodzirej Wojciech Zawiła przy pomocy Marka Szuby. Atrakcji było co nie miara. Wszyscy obecni znakomicie się bawili chętnie biorąc udział w przygotowanych konkursach.

Posiady zakończyły się wspólną zabawą taneczną, która trwała do białego rana.

Festyn zorganizowany został przez Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Radę Sołeckę Pieniążkowice, Oddział Związku Podhalan w Pieniążkowicach oraz OSP Pieniążkowice.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.