PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Pieniążkowice

Kultura

Posiady w Pieniążkowicach

Środa, 8 września 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski - CKIP Czarny Dunajec

Posiady w PieniążkowicachW niedzielę 29 sierpnia na placu przy Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach odbyły się "Posiady" w ramach "Polsko - słowackich Inspiracji Folklorystycznych Euroregion Tatry 2010".


Festyn rozpoczął się przy zachmurzonym niebie o godz. 15.00. występem zespołu regionalnego "Zeleźnica" z Pieniążkowic, po którym wspaniałymi zabawami i konkursami uświetnił posiady wodzirej Wojciech Zawiła przy pomocy Marka Szuby. Atrakcji było co nie miara. Wszyscy obecni znakomicie się bawili chętnie biorąc udział w przygotowanych konkursach.

Posiady zakończyły się wspólną zabawą taneczną, która trwała do białego rana.

Festyn zorganizowany został przez Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Radę Sołeckę Pieniążkowice, Oddział Związku Podhalan w Pieniążkowicach oraz OSP Pieniążkowice.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.