PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Podszkle

Wiadomości

Jezdnia nie jest do zabawy!

Środa, 31 października 2012 r.
Autor: Halina Buczek- Biszczak

Jezdnia nie jest do zabawy!29 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Odblaskowa Szkoła". Organizatorami tegoż konkursu są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.


W tym dniu za oknami szalała śnieżna zawierucha. Mimo to w naszej szkole było barwnie, gwarnie i wesoło. Za sprawą starszych klas znaleźliśmy się w ulicznej scenerii pełnej blasków i odblasków. Z kolei mali aktorzy rozbawili nas swymi żywiołowymi przedstawieniami. Rezolutna Zeberka z "Ulicznej gry" nauczyła przechodzenia przez jezdnię nie tylko nierozważnego Kubę, ale również naszych przedszkolaków. Wszystkich zachwyciła kolorowa kurka, która przez nieroztropność straciła swe piórka. Nauczyła jednak widzów, by być mądrym i roztropnym w ruchu ulicznym.

Wszyscy podrygiwali w rytm rapowania szóstoklasistów do piosenki "Laski Odblaski". Najdłużej jednak utkwi uczniom w pamięci kabaretowy egzamin na kartę rowerowa, gdyż towarzyszyły mu gromkie śmiechy i oklaski.

Uwieńczeniem akademii było rozdanie nagród i dyplomów zdobytych przez uczniów w konkursach plastycznych i konkursach wiedzy.

Wierzymy, iż podjęte i realizowane przez naszą szkołę działania w ramach "Odblaskowej Szkoły" przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów na drogach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.