PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Podszkle

Wiadomości

Order Świętego Mikołaja

Czwartek, 18 grudnia 2014 r.
Autor: Krystyna Chowaniec

Order Świętego Mikołaja6 grudnia 2014r. w OCK w Jabłonce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu otrzymała Order Świętego Mikołaja przyznawany tym, którzy są bezinteresownie oddani w swojej pracy dla innych. Ta specjalna nagroda przyznawana jest corocznie osobom lub instytucjom, które poprzez swoją pracę i posługę innym kontynuują dzieło Św. Mikołaja. Patronem honorowym konkursu był J. E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Starosta Nowotarski Krzysztof Faber. Uczniowie Szkoły z Regionalnego Dziecięcego Zespołu „Serdocki” ubarwili uroczystą oprawę Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Borach.


Nasza Szkoła nosi im. Jana Pawła II. Podczas nadania jej tego imienia Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział „Taki Patron zobowiązuje”. Mając na uwadze te słowa wszyscy pracownicy i uczniowie starają się żyć i pracować zgodnie z zasadami, które wynieśli z nauk Patrona.

Jan Paweł II nawoływał „Bądźcie otwarci na drugiego człowieka”. Dla każdego z nas stosunek do bliźniego jest rzeczą podstawową. Staramy się więc dbać o tych, co żyją obok nas w rodzinie, w szkole, w kraju. Okres Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia jest tym szczególnym czasem, kiedy przejawiamy miłość do bliźniego poprzez ofiarę czasu, pieniędzy i różnorakich dóbr.

Składamy podziękowania organizatorom Mikołajek: Ks. Grzegorzowi Łomzik oraz Komisji Konkursowej za uznanie naszej wieloletniej, charytatywnej pracy.

Dyrektor, Wychowawcy i Uczniowie SP im. Jana Pawła II w Podszklu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.