Sport

„Aktywni” Raba Wyżna

Środa, 12 listopada 2014 r.
Autor: Ryszard Szawernoga

„Aktywni” Raba Wyżna8 listopada drużyna SMS „Aktywnych” Raba Wyżna, w inauguracyjnym meczu IV ligi siatkówki kobiet, przed własną publicznością w 3 setach pokonała zespół UKS Gminy Brzeszcze. Mimo wysokiego zwycięstwa mecz nie należał do najłatwiejszych. Dla przyjezdnych był to pierwszy występ w rozgrywkach seniorskich, ale postawiły one dość wysoko poprzeczkę zawodniczkom z Raby Wyżnej. Pierwszy wydawało się, że szybko padnie łupem gospodyń. Od samego początku narzuciły one swoje tempo gry i szybko objęły dość wysokie prowadzenie. Niestety przy stanie 20:12 gra rabianek przestała się kleić.

UKS postraszył zagrywką, a problemy z przyjęciem w szeregach „Aktywnych” sprawiły, że przewaga stopniała do stanu 21:19. Końcówka seta należała jednak do gospodyń, które w kluczowym momencie powróciły do dobrej z gry z początku meczu. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla naszych siatkarek.

Kolejnego seta obydwa zespoły rozpoczęły z większą ostrożnością. Od początku gra toczyła się "punkt za punkt" z delikatnym wskazaniem na przyjezdne. Dopiero w środkowej części seta zawodniczki z Raby Wyżnej wrzuciły wyższy bieg i dzięki świetnej zagrywce, odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Przewagę utrzymały i pewnie wygrały w tej partii do 18.

Wydawać by się mogło, że trzeci set będzie się toczył, tak jak poprzedni, pod dyktando „SMSek”. Niestety dużo błędów własnych, słabe przyjęcie, a co za tym idzie brak punktowych akcji sprawia, że na tablicy pojawił się wynik 18:14 dla UKS-u. Sytuacja zrobiła się skomplikowana… lecz po chwili dobra passa wróciła. Ponownie zafunkcjonowała zagrywka, która odrzuciła rywalki od siatki. Zawodniczki z  Raby Wyżnej walczą o każdy metr pola i w ten sposób doprowadzają do remisu 23:23. Przy głośnym dopingu zebranej publiczności, kolejna zagrywka wpada bezpośrednio w boisko rywalek, a ostatni punkt po złym rozegraniu akcji przez Brzeszcze rabiańskie siatkarki zdobywają po skutecznej kontrze.

SMS „Aktywni” Raba Wyżna – UKS Gminy Brzeszcze 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)
SMS Aktywni: Lubińska, Firek, Hudomięt D., Talip, Grzybacz, Stasiak, Hudomięt K. (libero) oraz Waśko, Warzeszak.

Dzięki zwycięstwu nad zespołem z Brzeszcz zespół z Raby Wyżnej zapisuje pierwsze trzy punkty w ligowej tabeli. Szansa na kolejne już za niespełna tydzień 15.11 w Oświęcimiu, kiedy to nasze siatkarki spotkają się z ekipą tamtejszego Setbola.

źródło: inf. prasowa/SMS „Aktywni” Raba Wyżna