PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Takie rzeczy to tylko w Rabce

Czwartek, 4 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Takie rzeczy to tylko w RabceJak wiadomo od pół wieku, rock jest muzyką pokoleniowego buntu młodych przeciwko starym. Ale nie w naszym mieście. Tu w jednej kapeli INSOMATIX gra na basie ojciec Jan Kwatyra i jego syn Piotr (na gitarze prowadzącej). Mało tego, w bębny wali Paweł Chrustek, a tymczasem jego ojciec Wiesław jest również perkusistą innej rabczańskiej grupy DRIVER.


Ta druga ponad rok temu wygrała ogólnopolski festiwal „Karuzela” w Warszawie pozostawiając na placu boju 23 konkurentów. INSOMATIX z kolei pokazał podczas koncertu towarzyszącemu XVIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że jest nie gorszy, co było pewnym zaskoczeniem.

Zespół istnieje od 2003 roku i niedawno wydał pierwszą płytę. Nie jest to tzw. demówka, ale w pełni profesjonalnie nagranie sześciu utworów wokalno – instrumentalnych, stylistycznie jednolitych, o łatwo rozpoznawalnym brzmieniu, co jest dużą zaletą. Jak w większości zespołów rockowych tak i w tym przypadku wiodącą postacią jest wokalista Dawid Mika grający także na gitarze rytmicznej. On też jest autorem tekstów, muzyka to dzieło kolektywu. Z jednym wyjątkiem – dynamicznej rockowej wersji słynnego czeskiego anty - przeboju „Jozik z bazin”.

Jak nam powiedział Jan Kwatyra, ta płyta („Period of shadow”) zamyka dotychczasowy etap w dziejach zespołu. INSOMATIX pracuje już nad nowym repertuarem. Nagrana została w Rapidfire Studio w Węgrzycach k. Krakowa. Muzycy dedykowali ją Małgosi Kwatyra i Ani Pasek. Znakomite zdjęcia na okładkę wykonał Radosław Stanisz (Pixartist.com), a pomógł opracować graficznie Piotr Mikicki (living12.deviantart.com).

Posłuchaj dwóch utworów z nowej płyty  TUTAJ

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.