PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Zawitał do nas Antoni Czechow

Sobota, 5 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Zawitał do nas Antoni CzechowJuż rok temu pisaliśmy, że Rabka amatorskimi teatrami stoi. Ostatnio ujawnił się kolejny – w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. J. Tischnera. Grupa teatralna powstała tam kilka miesięcy temu, a założyła ją polonistka Anna Tokarczyk – Wróbel.


- Zgłosiło się tylko pięć osób, w tym jeden chłopak – powiedziała nam pani reżyser. - Miałam sporo kłopotów, aby znaleźć krótką sztukę dla tej ilości aktorów. Aż trafiłam na „Jubileusz” słynnego rosyjskiego dramaturga Antona Czechowa. To półgodzinna komedia, jednoaktówka opowiadająca o przygotowaniach do obchodów 15 rocznicy w prowincjonalnym banku, satyra na mieszczańskie społeczeństwo, dająca jednak duże możliwości zabłyśnięcia aktorom – dodała.

Jak się to pani Ani udało? Zamiast recenzji powiemy tylko to, że publiczność była zachwycona, długo biła brawa i jakby czekała na więcej. Po spektaklu podszedł do pani profesor jeden z uczniów i zapytał: - Czy w przyszłym roku też będzie pani prowadzić grupę teatralną? Bo jeśli tak, to ja się zapisuję. Czy na początek trzeba więcej?

Spektakl odbył się na scenie Teatru Lalek „Rabcio”, a wystąpili w niej licealiści: Alina Lach (męska rola Chitrina – bankowego urzędnika), Karol Matysik (prezes banku Szypuczin), Angelika Pierzga (Tatiana – żona Szypuczina), Ilona Narczyńska (petentka Mierczutkina), Joanna Żegleń (delegat I) i Konrad Olszowski (delegat II). Światło – Bogusław Handzel, dźwięk Gabriel Gacek, obaj pracownicy TL „Rabcio”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.