PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Fryderyk Chopin w naszym Zdroju

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Fryderyk Chopin w naszym ZdrojuZ okazji dwusetnej rocznicy urodzin genialnego pianisty i kompozytora w sobotę 11 września w pijalni wód mineralnych w Parku Zdrojowym odbył się wzbudzający zachwyt licznie zgromadzonej publiczności koncert chopinowski. Wystąpił utalentowany pianista ze Śląska Wojciech Waleczek. W programie znalazły się mazurki, preludia, etiudy i polonezy (na koniec znakomicie wykonany polonez es-dur).


Wojciech Waleczek jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa prof. Zbigniewa Raubo). Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki wielkich romantyków. Obok Chopina jego ulubionym kompozytorem jest Franciszek Liszt. Na Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów w Bydgoszczy w 1996 r. otrzymał specjalną nagrodę Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku. Jest laureatem I nagrody IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Liszta we Wrocławiu oraz trzecich nagród międzynarodowych konkursów w Parmie i Palermo (Włochy). W ostatnich dziesięciu latach koncertował w Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Rosji, Kanadzie, Rumunii, Japonii, Francji, we Włoszech, USA, na Litwie i Słowacji. Ma na swoim koncie wiele nagrań radiowych i płytowych.

Koncert prowadziła Karolina Hein, a honory domu w imieniu władz miasta czyniła dyrektor MOK Joanna Lelek. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu „Chopin wśród Małopolan”. A w gronie licznych partnerów znalazły się: Uzdrowisko Rabka, TVP Polonia, TVP Info, Radio Vox FM, Program I Polskiego Radia i nasza strona internetowa www.rabka.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.