PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Kultura

Góra Fuji oraz Japonia

Poniedziałek, 19 marca 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński15 marca w Galerii MOK „Pod Aniołem” odbyła się prelekcja Marka Żołądka z wyprawy do Japonii w 2011 roku, dzięki której publiczność mogła wirtualnie zdobyć najwyższą górę, najsłynniejszy wulkan kraju – Fuji-san oraz odwiedzić najciekawsze zakątki tej części świata.


Marek Żołądek (ur. 1982)

 

Absolwent rabczańskiego liceum, doktorant w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Alpinista, podróżnik, wspinał się i wędrował po sześciu kontynentach, wliczając Himalaje, Andy, Alpy Południowe, góry Alaski, Afryki Wschodniej, Europy, Kaukazu, Australii, Góry Skaliste oraz Góry Przylądkowe. Autor artykułów o tematyce popularnonaukowej oraz naukowej. Prelegent na festiwalach o tematyce podróżniczej w Polsce, w Stanach Zjednoczonych, Peru, RPA oraz w Malezji. Zajmuje się badaniami z dziedziny ochrony środowiska i glacjologii (opieka merytoryczna prof. Jan Lach, prof. Roman Malarz). Autor kilku nowych dróg wspinaczkowych w górach świata, m.in. zdobywca dziewiczego szczytu w Himalajach – Masala Peak 5650 m n.p.m., za który został nominowany do prestiżowej nagrody środowiska wspinaczkowego "Jedynka". Od 2007 r. współpracuje z czasopismem Uniwersytetu Pedagogicznego „Konspekt”. Ekspert sprzętowy portalu ceneria.pl. Należy do grupy testowej namiotów Marabut oraz teamu Tatra Trade Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.