PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Kultura

Chwalebne Misterium Męki Pańskiej…

Piątek, 6 kwietnia 2012 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycOd Niedzieli Palmowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym trwa Chwalebne Misterium Męki Pańskiej. Dzisiaj, wczesnym rankiem, po sądzie „u Kajfasza” i dekrecie „u Piłata” rozpoczęła się Droga Krzyżowa na Wzgórze Ukrzyżowania… Pasyjny nastrój tego widowiska można było poczuć już 4 kwietnia w Starym Kościółku pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, gdzie została otwarta wystawa fotograficzna Jana Cieplińskiego, pt. "Polska Jerozolima - Droga Krzyżowa".


Interesujące wprowadzenie do tematyki wystawy wygłosiła Katarzyna Ceklarz, natomiast autor zdjęć - znany w Rabce-Zdroju fotograf - opowiadał o trudach i zauroczeniach podczas paroletniego powstawania całego cyklu.
Zdjęcia Pana Jana nie tylko skłaniają do refleksji nad zdarzeniami Wielkiego Tygodnia, ale i zachęcają do udziału w Chwalebnym Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gdyby ktoś z Internautów był w pobliżu Rabki-Zdroju, to warto zajrzeć do Starego Kościółka pw. św. Marii Magdaleny. To nie tylko uroczy, stary kościół, ale i ciekawe muzeum ze stałą ekspozycją, dziesiątkami „świątków” i sprzętami z epoki, która z roku na rok jest coraz odleglejsza.

Organizatorem wystawy jest Muzeum im.W.Orkana i Stowarzyszenie „Kulturowy Gościniec”. Sponsorem wystawy i wernisażu jest Fundacja Rozwoju Regionu Rabka oraz Pracownia Fotografii Cyfrowej KOLIBER z Rabki-Zdroju.

Jan Ciepliński od paru lat jest współpracownikiem WATRY. Gratulujemy kolejnej wystawy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria...
    145 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.