PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Te chromy, lakiery, tapicerka

Czwartek, 29 kwietnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Te chromy, lakiery, tapicerkaTrzydzieści aut jak marzenie bierze udział w X Tatrzańskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Parada dawnej elegancji rozpoczęła się w Jędrzejowie i przez Myślenice 28 kwietnia wieczorem dotarła do Rabki. Tu po krótkim popasie w hotelu „Prezydent” eskortowane przez straż miejską wozy dotarły po godz. 20:00 na deptak, gdzie odbyła się nocna sesja zdjęciowa. Powitały je setki osób, w tym Dziecięcy Zespół Regionalny Związku Podhalan „Robcusie”.


Zorganizowano także konkurs na auto, które najbardziej przypadło do gustu rabczanom. Wygrał czerwony Pontiac Firebird. A jakie jeszcze samochody można było obejrzeć? Mercedesy, Pontiaca Impalę, Citroena DS19, Volkswagena Karmanna Ghia, Wanderera W24, Jaguara XK 150, Chevroleta Mastera, IFA F8, MG, starego Forda z lat 20, Tatrę, Wartburga, Ładę, Chevroleta Biscayne, Volkswagena (Garbusa), Borgwarda Isabella, Chevroleta Caprice, Bentleya, Polskiego Fiata 508 III S z 1937 r., Syrenę i wreszcie Fiata 125p przerobionego na radiowóz milicji. Dwa ostatnie wywołały sporo nostalgii wśród oglądających. Najstarszy samochód pochodzi z 1927 r., a najmłodszy z 1978. Właściciele tych aut mieszkają w całej Polsce; Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Zakopanem, Jędrzejowie. Są wśród nich także Czesi.

Następnego dnia odbył się przejazd po mieście z godzinnym zatrzymaniem koło tężni. Kolejnym punktem programu był zajazd do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, skąd cała kawalkada odjechała do Skansenu Orawskiego w Zubrzycy Górnej. Koniec zlotu nastąpi w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.