PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

VIII Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia Hubba Bubba

Niedziela, 6 czerwca 2010 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Archiwum Rabkolandu 2010Jak co roku Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale z Parkiem Rozrywki Rabkoland. 5 czerwca mistrzostwa zgromadziły w Rabkolandzie około 150 uczestników. W rozgrywce finałowej udział wzięło 43 zawodników.


W wyniku zaciętej rywalizacji uczestnicy zajęli:

I miejsce Łukasz Sularz z m. Rabka-Zdrój, lat 13 wynik 22,5 cm

II miejsce Daria Miśkowiec z m. Rabka-Zdrój, wynik 22 cm

III miejsce Lucyna Chuderska z m. Tenczynek, wynik 21,7 cm

Zawodnikom w tym roku wspaniale się dmuchało w rytm melodii zespołów wokalnych Triola i Triolki z Rabki-Zdroju, którzy gościnnie wystąpili z okazji kolejnego lecia działalności artystycznej. Publiczność nagrodziła ich owacjami a kawaler Orderu Uśmiechu Józef Mateja wręczył piękne kwiaty prowadzącym zespoły Marioli i Piotrowi Burcan.

W historii mistrzostw Lucyna Chuderska z Tenczynka jest rekordzistką, zdobyła największy wynik 23,5 cm w 2007 roku, który do dnia dzisiejszego nie został jeszcze pobity.

Eliminacje odbyły się pod czujnym okiem sędziów balonowych: Grażyny i Joanny, szefem biura zawodów była Alicja a mistrzostwa nadzorował Kierownik Zawodów Krzysztof Służałek natomiast prowadzącym imprezę był Naczelny kontroler Rekordów Podhala Czesław.

Puchary, dyplomy, certyfikaty balonowca, gadżety, X księgę Polskie Rekordy i Osobliwości oraz nagrodę pieniężną dla mistrza (300zł), wręczyli Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych z siedzibą w Rabce-Zdroju Eugeniusz Wiecha wraz z Kierownikiem Zawodów Krzysztofem Służałek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.