PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

"Mikołajki dla Mukoludków”

Czwartek, 18 grudnia 2014 r.
Autor: Mirosław Wójcik

"Mikołajki dla Mukoludków”Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wspólnie z wolontariuszami, uczniami szkół ponadpodstawowych z Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej, zorganizowało w dniu 29 listopada zbiórkę pod nazwą "Mikołajki dla Mukoludków". W ramach akcji zbierane były dary rzeczowe oraz fundusze na paczki świąteczne dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Akcja została przeprowadzona w sklepach w Rabce-Zdroju (Adaś, C.H. Małgosia, Carrefour, Steskal, Lewiatan, Biedronka) oraz w Mszanie-Dolnej (Tesco, Lewiatan "Silla").


Dzięki wielkiemu zaangażowaniu około 120 wolontariuszy, przede wszystkim z Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju, ale także  z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. Św. Rodziny w Rabce-Zdroju, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. E. Romera w Rabce-Zdroju, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej oraz ofiarności społeczności Rabki i Mszany udało się zebrać bardzo duże ilości słodyczy i produktów spożywczych. Podczas jednodniowej kwesty wolontariusze zebrali  ponad 1700 opakowań różnych słodyczy (517 tabliczek czekolad, 551 op. wafelków i batoników, cukierki, bombonierki, duże zestawy słodyczy, ciastka, słone przekąski…) oraz około 200kg produktów spożywczych (cukier, mąka, makarony, ryż, kawa, herbata). Zebrano również kwotę 8742 zł w gotówce.

W dniu 5 grudnia br. wspólnie z Teatrem Bajdurka (Jacek Biedroń w roli Świętego Mikołaja) oraz wolontariuszami z  I LO im. Eugeniusza Romera w Rabce, uroczym Aniołkiem - Klaudią Antolak i zabawnym Diabłem - Mikołajem Lemiszką, zorganizowaliśmy mikołajkową niespodziankę dla wszystkich mniejszych i większych pacjentów przebywających na leczeniu w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Były chwile pełne radości, wzruszenia, ogromne przeżycia zarówno dla dzieci i ich rodziców, jak i personelu IGiChP, a także wolontariuszy i pracowników PTWM.

Dodatkową atrakcją wieczoru była wizyta Macieja Pałahickiego z RMF FM. Radio RMF FM przygotowało dla najmłodszych wyjątkowy  prezent - audiobook "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro". To bajka napisana przez Grzegorza Kasdepke, jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy dla dzieci. W nagraniu bajki wzięli udział znani i lubiani aktorzy oraz Małżonka Prezydenta – Pani Anna Komorowska.

6 grudnia 2014 r. przedstawiciele Zarządu Głównego PTWM wręczyli paczki mikołajkowe chorym na mukowiscydozę dzieciom, które w tym czasie przebywały na oddziale IGiChP.

W kolejnych dniach przygotowywano paczki dla chorych dzieci z całej Polski.  W dniach 16-19 grudnia 2014 r. planowana jest wysyłka ponad 100 paczek ze słodyczami. Dodatkowo zebrane sypkie produkty spożywcze zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących rodzin, podopiecznych PTWM.

Pieniądze z kwesty zostały przeznaczone m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób oczekujących na jego wypożyczenie. Sprzęt ten będzie stanowił praktyczny dodatek do słodkiego prezentu.

W imieniu własnym oraz podopiecznych składamy serdeczne podziękowania dla mieszkańców Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej, wolontariuszy oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesu przeprowadzonej akcji i uśmiechu na twarzach naszych Mukoludków.

Zarząd i Pracownicy
Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.