PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Sport

Udał się Jaśkowy Memoriał

Środa, 6 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Udał się Jaśkowy MemoriałChoć jeszcze dwa dni wcześniej można było wątpić, czy II Memoriał Jana Fudali w Biegach Narciarskich się odbędzie, bo ze śniegiem było cienko, to jednak w ostatnich godzinach przed wyznaczonym startem pogoda dopisała. Był leki mróz, śniegiem prało, z jak najlepszej strony pokazali organizatorzy, a i zawodników w różnych kategoriach było ponad trzydziestu, choć dzień był powszedni. Memoriał zorganizowano dokładnie w drugą rocznicę śmierci rabczańskiego artysty, pedagoga, muzealnika i sportowca. Rozegrano go na dystansie 2 km na stoku koło wyciągu „U Żura” w Chabówce, a więc w pobliżu miejsca gdzie Jan Fudala zginął w Wieczór Trzech Króli 2008 r.


Patronat nad imprezą sprawowała burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło i wdowa po Jaśku z Gorców Lubomira Noeva-Fudala. Przedstawicieli rodziny Jaśka było więcej, bo i siostra Anna Filas, i córka Katarzyna Fudala-Tęcza z mężem i teściem i trzyletnią córką Jagódką.

Obecny był także prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan Maciej Motor-Grelok i sekretarz Kazimierz Bielak, pełniący także funkcję prezesa Oddziału w Spytkowicach. Stawiło się również kierownictwo gorczańskiego ZP z prezes Teresą Wójciak i wiceprezesami Kazimierzem Zapałą oraz Wiktorem Zachwieją. Organizacyjnie wspomagali: Firma Profes ze Skawy i Władysław Tylka - nauczyciel ze Skrzypnego, przyjaciel Jaśka.

Szczególną sympatią powitano znanych zawodników – uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer Michalinę Maciuszek (przyjechała ze swoimi młodymi podopiecznymi z K.S. Wierchy) i Stanisława Rusnaka, mistrza świata w biegach dla osób po przeszczepach, który tym razem pełnił rolę sędziego zawodów.

W krótkiej przerwie pomiędzy biegami młodzieży a pierwszym startem oldboyów uczestnicy i goście Memoriału złożyli kwiaty i zapalili znicze przy kapliczce na miejscu śmierci Jana Fudali i odmówili modlitwę, w tym „wieczne odpoczywanie”.

A oto wyniki zawodów:

KOBIETY 1991 I MŁODSZE

1.Wójciak Anna

2.Sienkowiec Barbara

3.Łopuch Patrycja

4.Kubińska Izabela

5.Wójciak Aleksandra

Wójciak Aleksandra-nagroda specjalna dla najmłodszej zawodniczki.

KOBIETY 1970-1961

1.Małgorzata Rusnak

2.Michalina Maciuszek

KOBIETY 1950 i Starsze

1.Cecylia Rusnak

MĘŻCZYŹNI 1991 I MŁODSI

1.Trojanowski Marcin

2.Wójtowicz Bogdan

3.Florek Jan

4.Wójciak Piotr

MĘŻCZYŹNI 1970-1961

1.Jan Trybuła

2.Czerniawski Wiesław

3.Kowalcze Stanisław

MĘŻCZYŹNI 1960-51

1.Konieczny Józef

2.Sutor Stanisław

3.Grobarczyk Franciszek

4.Łukaszka Józef

5.Łukaszka Andrzej

6.Zachara Remigiusz

7.Blańda Jan

MĘŻCZYŹNI 1950 i starsi

1.Aleksander Trybuła

2.Szarawara Stanisław

3.Sawiński Henryk

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.