PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Sport

Cykliści i kolarze przed św. Mikołajem

Piątek, 18 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Cykliści i kolarze przed św. MikołajemW czwartek 17 czerwca pomiędzy godz. 16.00-16.45 ul. Zakopiańska została wyłączona z ruchu. Przed pomnikiem św. Mikołaja odbyło się zakończenie I etapu 48. Małopolskiego Wyścigu Górskiego w kolarstwie szosowym. Pierwszy na mecie przyjeżdżając w czołówce pięciu kolarzy zameldował się Czech Martin Zlamalik, drugi był Jacek Morajko z grupy Mróz-Active-Jet, a trzeci Włoch Alessandro Bertuola. Morajko po tym etapie założy zieloną koszulkę, najlepszego „górala”, bo wygrał dwie górskie premie.


Małopolski Wyścig Górski ma kategorię 2.2 UCJ i należy do najbardziej prestiżowych imprez w swej dziedzinie rozgrywanych w naszym kraju. Startowali i wygrywali m.in. tacy legendarni zawodnicy jak Szurkowski, Szozda, Lis, Mytnik, Brożyna i Zamana. Od pewnego czasu wyścig poprzedza prolog-kryterium uliczne „O Złoty Pierścień Krakowa” rozgrywane na Rynku Głównym (57 okrążeń) oraz kryterium po ulicach Tarnowa (20 okrążeń x 3,2 km).

I etap rozpoczął się w Spytkowicach k. Wadowic i prowadził przez Maków Podhalański, Krowiarki, Jabłonkę, Czerwienne, Ząb, Rogoźnik, Pieniążkowice, Rabę Wyżną do Rabki (175 km). Etap II rozegrany zostanie na trasie Świątniki Górne, Pasierbiec, Limanowa-Sowliny, Dobra, Szczyrzyc, Tymbark, Jodłownik (156 km), a trzeci z Iwkowej przez Zakliczyn, Tuchów, Olszyny do Biecza (157 km).

Uroczystości związane z powitaniem kolarzy na mecie w Rabce i dekoracje prowadził krakowski dziennikarz Włodzimierz Rezner, puchar dla zwycięzcy i inne nagrody w imieniu władz samorządu rabczańskiego wręczała dyrektor MOK Joanna Lelek. W trakcie oczekiwań na kolarzy pojawili się na ul. Zakopiańskiej trzej cykliści na bicyklach z przełomu XIX i XX wieku wzbudzając duże zainteresowanie przechodniów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.