PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Sport

Jubileuszowa X Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży - Turniej Sprawnościowy

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński19 maja na hali w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbył się Turniej Sprawnościowy w ramach X Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży. Nauczycielki w Zespole Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rabce-Zdroju przygotowały wspaniałe konkurencje dla małych pacjentów rabczańskich placówek leczniczych: dzieci z IGiChP, Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego, Uzdrowiska S.A oraz wychowanków ze Szkoły św. Tereski i z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym. Ogółem w zawodach uczestniczyło 150 dzieci i młodzieży.


Turniej rozpoczął się o 14.30. Wszystkich powitała dyrektor Zespołu Przedszkoli Barbara Rapacz. Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością zawody byli: Burmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego X Spartakiady, a zarazem dyrektor Zespołu Szkół przy ŚCRU Marek Szarawarski i Kierownik Wychowania Elżbieta Gryz.

Na początku dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a po zapaleniu znicza  przemaszerowały w kolorowym korowodzie z piosenką „Dalej wesoło”. Zawody sportowe zostały przeprowadzone ku ogromnej radości dzieci z wieloma rekwizytami oraz z różnym stopniem trudności. Była „Sztafeta ze zniczem”, ”Tropienie bizona”, ”Czołganie w tunelu”, „Wędrówka ślimaków”, „Żabki do wody”, ”Przewlekanie szarfy”, „Wyścigi maskotek”, „Budujemy wieże”, ”Grzybobranie” oraz konkurencje dla dzieci z rodzicami „Wyścigi samochodów”. Sportową imprezę umilił akompaniament i śpiew Jakuba Kurka. W przerwie zawodów dzieci otrzymały drobny poczęstunek.

Było bardzo radośnie, dużo emocji towarzyszyło uczestnikom sportowej rywalizacji. W tej spatrakiadzie nie było pokonanych – wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec zawodów maili i duzi sportowcy otrzymali złote medale.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować tegoroczny Turniej Sprawnościowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.