PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Sport

Jubileuszowa X Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży - Turniej Sprawnościowy

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan Ciepliński19 maja na hali w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbył się Turniej Sprawnościowy w ramach X Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży. Nauczycielki w Zespole Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rabce-Zdroju przygotowały wspaniałe konkurencje dla małych pacjentów rabczańskich placówek leczniczych: dzieci z IGiChP, Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego, Uzdrowiska S.A oraz wychowanków ze Szkoły św. Tereski i z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym. Ogółem w zawodach uczestniczyło 150 dzieci i młodzieży.


Turniej rozpoczął się o 14.30. Wszystkich powitała dyrektor Zespołu Przedszkoli Barbara Rapacz. Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością zawody byli: Burmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego X Spartakiady, a zarazem dyrektor Zespołu Szkół przy ŚCRU Marek Szarawarski i Kierownik Wychowania Elżbieta Gryz.

Na początku dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a po zapaleniu znicza  przemaszerowały w kolorowym korowodzie z piosenką „Dalej wesoło”. Zawody sportowe zostały przeprowadzone ku ogromnej radości dzieci z wieloma rekwizytami oraz z różnym stopniem trudności. Była „Sztafeta ze zniczem”, ”Tropienie bizona”, ”Czołganie w tunelu”, „Wędrówka ślimaków”, „Żabki do wody”, ”Przewlekanie szarfy”, „Wyścigi maskotek”, „Budujemy wieże”, ”Grzybobranie” oraz konkurencje dla dzieci z rodzicami „Wyścigi samochodów”. Sportową imprezę umilił akompaniament i śpiew Jakuba Kurka. W przerwie zawodów dzieci otrzymały drobny poczęstunek.

Było bardzo radośnie, dużo emocji towarzyszyło uczestnikom sportowej rywalizacji. W tej spatrakiadzie nie było pokonanych – wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec zawodów maili i duzi sportowcy otrzymali złote medale.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować tegoroczny Turniej Sprawnościowy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    350 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.