PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Wizyta europosłanki Róży Thun w rabczańskiej Kawiarni Zdrojowej

Piątek, 19 listopada 2010 r.
Autor: Marek Szarawarski

fot. Jan CieplińskiW poniedziałek 15 listopada odbyło się spotkanie wyborcze kandydatów Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu Nowotarskiego i Sejmiku Małopolskiego z mieszkańcami Rabki. Najważniejszym punktem spotkania było wystąpienie europosłanki Róży Thun, która na wstępie wspominała swoje związki z Rabką – Jej ojciec Jacek Woźniakowski, były Prezydent Krakowa, jest absolwentem Gimnazjum Wieczorkowskiego. Na powitanie honorowemu gościowi wręczono miedzianą różę wykonaną przez miejscowego artystę ze słowami „Rabczańską różą witamy Różę z Krakowa i Brukseli”.


Liczna grupa Rabczan aktywnie uczestniczyła w konwencji wyborczej zadając pytania, na które interesująco odpowiadała europosłanka. Głównymi tematami debaty były możliwości pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej przez uzdrowiska między innymi na ochronę środowiska, odnawialne źródła energii, rozwój bazy turystycznej. Roża Thun wyczerpująco wyjaśniła zasady konstruowania budżetu Unii oraz poinformowała, że najważniejszą rolę  w ubieganiu się o dofinansowanie mają samorządy – głównie sejmiki wojewódzkie.

Podsumowania mijającej kadencji samorządu powiatu nowotarskiego – inwestycje wykonane w Rabce-Zdroju przez „powiat” w latach 2007-2010 przedstawił radny powiatowy minionej kadencji Marek Szarawarski. A najważniejsze z nich to:

 • Remont I LO im. E. Romera, budowa nowoczesnej hali sportowej i obiektu edukacyjnego
 • Termomodernizacja budynku II LO w Rabce-Zdroju
 •  Dostosowanie Domu Pomocy Społecznej do standardów Unii Europejskiej
 • Modernizacja dróg powiatowych między innymi ulic: Kilińskiego, Sądeckiej, Podhalańskiej
 • Adaptacja budynku „Primavera” dla potrzeb Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy
 • Zakup działki pod budowę Teatru Lalek „Rabcio”

Prezentacji kandydatów na radnych dokonał wicestarosta Maciej Jachymiak.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
  60 zł
 • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
  80 zł
 • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
  55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.