PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Spotkanie opłatkowe Harcerskiego Kręgu Instruktorów Seniorów

Poniedziałek, 21 stycznia 2013 r.
Autor: Jan Ciepliński

fot. Jan CieplińskiPrezentować sobą postawę przekonywującą, że jestem nadal harcerzem, pielęgnować u siebie wrażliwość na potrzeby innych – szczególnie wobec tych, których los dotknął cierpieniem. Wykrzesać z siebie tyle siły, by częściej sięgać do archiwum własnego umysłu, wydobywać z niego to wszystko, co poświadcza o wartościach mojej służby harcerskiej, a może więcej – tego co wokół niej się działo.


Przejść jeszcze raz po śladach własnego szlaku, by nie spisać tych wartości na stratę kwitując powiedzeniem „to już było”, lecz by wzmacniać motywacje do działania, wzmacniać w sobie optymizm i radość życia - te słowa wypowiedział Komendant Harcerskiego Kręgu Seniorów - hm Jacek Niziołek  w swojej gawędzie  prosząc, by treść ich przejęli Harcerze Seniorzy jako własne. Jeszcze z okazji Świąt i Nowego Roku na uroczystej zbiórce licznie spotkali się oni w budynku Zespołu Szkól przy Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowym w Rabce Zdroju, gdzie jeszcze w niedalekiej przeszłości uczyli się mali pacjenci hartu ducha i radości życia aż w 17 drużynach zuchowych i harcerskich Nieprzetartego Szlaku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.