PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

XII Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

Sobota, 21 lipca 2012 r.
Autor: Czesław Bajer

XII Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej KrowyNadchodzi dzień prawdy! Czy Ktoś pokona mistrza? Czy padnie nowy rekord Polski? Wielu zastanawia się nad aktualną formą Stanisława Budzenia! Przyjedź w sobotę 21 lipca do Rabkolandu, do Rabki-Zdroju i, jeśli się nie boisz, stań w szranki z rekordzistą i mistrzem Polski!


Mleka nie zabraknie. Ciebie też nie może!

W ubiegłym roku I miejsce zajął pięciokrotny mistrz Polski i dwukrotny wicemistrz Polski Stanisław Budzeń z m. Boczki koło Łowicza. Rekordzista Polski z 2007(3000ml), 2010roku (3300ml) i wydoił 3100 ml w ciągu jednej minuty. Tuż za nim uplasował się Kazimierz Kapłon  z Rabki-Zdroju  wynikiem 2850 ml, a trzeci w stawce był Paweł Budzeń z m. Boczki koło Łowicza, który wydoiwszy 2750 ml otrzymał tytuł II wicemistrza Polski. Zawodnicy z podium poza pucharem, dyplomem i gwarantowanym wpisem do XII wydania księgi Polskie Rekordy i Osobliwości otrzymali nagrody pieniężne i zapas mleka Hej! z Zakładu Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko.

Już 21 lipca na Placu Rekordów w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odbędą się

XII Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

Jak co roku imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych wraz z Zakładem Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko, producentem mleka „Hej 3,8%” oraz Parkiem Rozrywki i Edukacji Rabkoland.

Rekord wynosi 3300 ml i należy do Stanisława Budzenia z Łowicza.

 A teraz trochę informacji o naszej krówce:

- Sztuczna krowa łaciata o imieniu „Robcula” jeździ niemal po całej Polsce na różnego rodzaju festyny, pikniki czy imprezy firmowe.

- Występowała w telewizji, na scenach, mówiono o niej w radio oraz pisano w tytułach ogólnopolskich, regionalnych oraz na stronach internetowych.

- Pojemność zbiornika w sztucznej krowie to 15 litrów mleka.

Podczas XII  mistrzostw dojone będzie, jak co roku, mleko Hej 3,8% uznawane przez dzieci na Podhalu za najsmaczniejsze.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Krowi Doktor,  przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale sędziów cyckowych.

Nagrody:

I miejsce          - Tytuł mistrza Polski 2012, 300 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie  Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

II miejsce         - Tytuł I wicemistrza Polski, 200 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

III miejsce        - Tytuł  II wicemistrza Polski, 100 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

IV-X miejsca   -  Dyplom dojarza, XI księgę  Rabkolandu - Polskie Rekordy i Osobliwości.

Przebieg imprezy:

- Mistrzostwa odbędą się w dniu 21 lipca 2012r.(sobota) w godzinach od 14.00-16.00,

- Zapisy w tym dniu od godz. 12.00 do 14.00 w wyznaczonym miejscu na terenie parku.

- Uczestnikiem może być osoba, która ukończyła 14 rok życia.

- Maksymalna liczba uczestników to 50 osób.

- Zawodnikom zostaną przydzielone numery startowe.

- Uczestnik przed dojeniem myje ręce na specjalnie do tego przygotowanym stanowisku oznaczonym  „myj ręce przed dojeniem”, następnie zasiada na zydlu, specjalnej ryczce dojarza, i na sygnał prowadzącego zaczyna doić. 

- Dojenie trwa 1 minutę. Czas pokazuje duży zegar.

- Na sygnał stop zawodnik przerywa dojenie.

- Krowi doktor z wiaderka przelewa mleko do menzurki i odczytuje wynik.

- Mleko wraca do pojemnika w sztucznej krowie.

- Mistrzem zostaje osoba, która wydoi największą ilość mleka.

- Dozwolone jest dojenie dowolną techniką z wszystkich czterech wymion na  siedząco, klęcząco lub w pozycji kucznej.

- Niewłaściwe zachowanie się dojarza np. szarpanie wymionami, wstrząsanie krową itp. powoduje natychmiastowe przerwanie uczestnictwa.

- Około godziny 16.15 nastąpi uroczyste wręczenie nagród. 

Bliższych informacji udziela Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala Tel. kom. 721 820 640.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria...
    145 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.