PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ratułów

Kultura

Ratułowiańskie Posiady

Niedziela, 19 sierpnia 2012 r.
Autor: CKIP Czarny Dunajec

fot. Archiwum OrganizatorówW niedzielę 12 sierpnia w Ratułowie obok siedziby ZP "Dominówka" odbyły się Ratułowiańskie Posiady. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i serdecznych rodzinnych spotkań. Organizatorami festynu rodzinnego było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys Antonina Żegleń wraz z radą sołecka, Oddział Związku Podhalan w Ratułowie oraz OSP w Ratułowie Górnym i Dolnem.


Uroczystego otwarcia imprezy dokonała sołtys wsi Antonina Żegleń i Prezes ZP Halina Szeliga, życząć wszystkim słonecznego i udanego festynu.

Festyn rozpoczął się występem miejscowego zespołu regionalnego "Tatry" z Ratułowa. Na deskach sceny zaprezentował się również zespół z Bustryku ze sztuką "Nomowiny".

Niezmordowane maluchy dawały upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na bajecznie kolorowych zjeżdżalniach. Zabawa była wyśmienita. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a było tego bardzo dużo. Zabawom i relaksowi na świeżym powietrzu przy lekkich opadach deszczu sprzyjała znakomita, miła, rodzinna atmosfera. Koordynatorami wszystkich konkursów byli Wojciech Zawiła i Marek Szuba. Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Ratułowa, ale i rodziny z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na
Podhalu. Do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się przy muzyce zespołu Śwarni z Suchego.

Rada Sołecka wraz z Sołtysem Ratułowa, serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania festynu "Posiady u Domina" w Ratułowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.