PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Sierpień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Skępe

Rozmaitości

Obóz harcerek i harcerzy z Obwodu Tatrzańskiego ZHR

Niedziela, 9 sierpnia 2015 r.
Autor: Helena Michaluk „Napcia”

Obóz harcerek i harcerzy z Obwodu Tatrzańskiego ZHRW terminie 06-31.07.2015 odbył się obóz harcerski dla drużyn z Obwodu Tatrzańskiego ZHR. Wzięło w nim udział około 120 osób – harcerek, harcerzy, kadry harcerskiej i personelu. Harcerze obozowali w województwie kujawsko-pomorskim, nieopodal miejscowości Skępe nad jeziorem Łąkie. Nie była to stanica harcerska, lecz piękny, sosnowy las, w którym własnymi siłami wybudowali wszystko, co potrzebne było do przeżycia 25 dni na odpowiednim poziomie. Postawili kuchnię, jadalnię, umywalnie, wykopali ziemiankę, wybudowali bramę, wartownię, półki, prycze, ogrodzenia i wykonali harcerskie zdobnictwo.


Następnie zabrali się do pracy nad sobą, uczestnicząc w różnorakich zajęciach harcerskich z zakresu pierwszej pomocy, przyrodoznawstwa, terenoznawstwa, budowy stosów ogniskowych oraz leśnych schronień, kuchni polowej, szyfrów, węzłów i posługiwania się mapą. To wszystko jednak byłoby nadal zwykłą kolonią, gdyby nie harcerskie ideały, które stale były wśród nich obecne.  Bóg, Honor i Ojczyzna to tematy, które przejawiały się w ciągu każdego dnia, zarówno poprzez harcerskie zajęcia, jak również poprzez służbę na rzecz obozu oraz lokalnego środowiska.

Obóz był podsumowanie całorocznej pracy harcerek i harcerzy, nagrodą za służbę, jaką pełnili w czasie całego roku, za systematyczną działalność oraz podsumowaniem tego, czego się nauczyli, a także sprawdzianem dla samych siebie.

Cała kadra harcerska działała na obozie społecznie i nieodpłatnie, pomagali wolontariusze oraz rodzice, którzy w sporej ilości postanowili odwiedzić obozowisko. Sądząc po ich uśmiechać, bawili się co najmniej tak dobrze jak ich dzieci i za rok również będziemy mogli ich ugościć.

Już od września ruszą zaciągi do zakopiańskich drużyn Obwodu Tatrzańskiego ZHR. Serdecznie zapraszamy do przeżycia wraz z nami wielkiej, harcerskiej przygody.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.