PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Sromowce Niżne

Kultura

Wernisaż wystawy akwareli Andrzeja Beliczyńskiego

Czwartek, 12 lipca 2012 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław Soliwoda11 lipca w "Hotelu nad Przełomem" w Sromowcach Niżnych odbył się wernisaż malarstwa Andrzeja Beliczyńskiego. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia pod Trzema Koronami było Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. Właściciele hotelu zapewnili miłą atmosferę i poczęstunek. W wernisażu uczestniczyło wielu gości. Wśród nich byli przyjaciele Artysty ze Stowarzyszenia, także turyści i mieszkańcy Pienin, chcący poznać akwarele, przedstawiające choćby pejzaże czy przemijającą architekturę regionu.


Andrzej Beliczyński urodził się w 1948 r w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Śląski wydział Matematyczno–Fizyczno-Chemiczny, kierunek fizyka. Ponad 40 lat przepracował w szkolnictwie technicznym i ogólnokształcącym w Katowicach. Za pracę pedagogiczną odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Edukacji Narodowej.

Maluje w technice akwareli oraz pasteli. Skromnie o sobie mówi, że jest amatorem, a malarstwo to tylko jego hobby. Uczestniczył jednak w corocznych wystawach zbiorowych twórczości amatorskiej pracowników górnictwa i przemysłu węglowego, a od momentu przeniesienia się w Pieniny bierze udział w wystawach indywidualnych m. in. dwukrotnie w Krościenku nad Dunajcem.
Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. W czerwcu 2012 został wybrany prezesem SAP. Od trzech lat mieszka i tworzy w Pieninach, jest także nauczycielem w krościeńskim Liceum Ogólnokształcącym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Spinka góralska IIISpinka góralska IIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem błogosławionego Jana Pawła II w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z...
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.