PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Szczawnica

Wiadomości

Podsumowanie inwestycji w Szczawnicy

Poniedziałek, 30 lipca 2012 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Podsumowanie inwestycji w SzczawnicyPrzedstawiciele Zarządu Powiatu Nowotarskiego, dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz członkowie delegacji ze Słowacji, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym tegoroczne inwestycje na terenie miasta i gminy Szczawnica.


W spotkaniu udział wzięli: starosta nowotarski Krzysztof Faber, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, dyrektor PZD Robert Waniczek i jego zastępca Krzysztof Szlaga, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz radny powiatowy Tomasz Hurkała, radny powiatowy Kazimierz Bielak, a także goście specjalni - przedstawiciele Preszowskiego Kraju ze Słowacji, z którym Powiat Nowotarski realizował już dwie transgraniczne inwestycje, a w planach jest kolejny wspólny projekt - stąd też ich obecność. 

- Inwestycje na terenie Szczawnicy kontynuujemy od sześciu lat. Droga powiatowa prowadząca przez centrum miasta jest już właściwie w całości zmodernizowana w sposób całkowity. Miasto intensywnie włączyło się w modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dzięki temu jesteśmy na takim etapie, że ulica Główna jest wyposażona we wszystko, co powinna mieć. W tej chwili projektujemy odcinek między Szczawnicą a Krościenkiem. Zamierzamy ubiegać się o środki unijne, które pozwolą nam kontynuować przebudowę tej drogi w kierunku Krościenka - mówi Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu dróg w Nowym Targu. 

W tym roku na terenie Szczawnicy udało się zrealizować już dwie inwestycje. Pierwsza, to zakończona w maju, przebudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Jaworkach. Inwestycja bardzo istotna z turystycznego punktu widzenia, gdyż droga ta stanowi dojazd do największych atrakcji przyrodniczej Pienin - Wąwozu Homole i rezerwatu Biała Woda. Całkowity koszt robót wyniósł 273 tys. zł, w tym 100 tys. zł to dotacja z budżetu miasta i gminy Szczawnica. 

Druga inwestycja to dalsza przebudowa ulicy Głównej w Szczawnicy. Odcinek o długości 815 metrów (w km 3+280 do km 4+095) przeszedł remont nawierzchni, remont obiektu mostowego na potoku Skotnickim, remont odwodnienia drogi oraz chodników i zatok autobusowych. Całkowity koszt robót wyniósł 997 tys. zł, a inwestycja była po równo finansowana przez Powiat Nowotarski oraz miasto i gminę Szczawnica. 

Wykonawcą obu inwestycji, realizowanych na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg, było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.