PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Tatry

Góry

Pielgrzymka na Giewont w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego

Wtorek, 20 września 2011 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej Bętkowski14 września w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się tradycyjna Pielgrzymka na Giewont. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 9.00 Mszą Świętą w Kościele Świętego Krzyża w Zakopanem odprawioną przez czterech księży, której przewodniczył ksiądz Andrzej Górski – przewodnik pielgrzymki. Wygłosił on piękną homilię o krzyżu.


We Mszy Św. uczestniczyło ok. 500 osób, nie tylko z Zakopanego i Podhala, ale z najdalszych nawet miast i wsi Polski. Najliczniejsza była grupa z Siedlec, która przyjechała aż dwoma autokarami za swoim księdzem przewodnikiem. Po Mszy Św. pielgrzymi zebrali się przed Pustelnią Świętego Brata Alberta na Kalatówkach. O godzinie 10:30 rozpoczęli pielgrzymowanie niebieskim szlakiem na Giewont odmawiając Drogę Krzyżową, Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po półgodzinnym odpoczynku w schronisku PTTK na Hali Kondratowej na Giewont wyruszyło 368 pielgrzymów.
Całą drogę mieliśmy ładną pogodę, ale gdy byliśmy już na Giewoncie z zachodu napłynęły chmury, które otuliły nas gęstą mgłą utrudniającą schodzenie. Niestety zaczął też padać deszcz. Mimo trudnych warunków wszyscy pielgrzymi szczęśliwie zeszli z Giewontu i wrócili do swoich domów, a wielu z nich na pewno wybierze się na kolejną pielgrzymkę na Giewont za rok.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.