PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Tatry

Góry

Żużlowcy trenują w Tatrach

Piątek, 1 lutego 2013 r.
Autor: Bartek Bartyzel

Tatrzański trening żużlowców www.tasz.plŻużlowcy Betardu Sparty Wrocław, wśród nich Tomasz Jędrzejak, obecny indywidualny mistrz polski przygotowują się do sezonu w Zakopanem. Treningi kondycyjne w Tatrach prowadzi z nimi Klaudia Tasz, aktualna mistrzyni polski w skialpinizmie.


Ktoś może być zaskoczony - co robią na zimowych, tatrzańskich ścieżkach zawodnicy, których cele sportowe są związane z motorami? - Góry są szczególnym miejscem do szlifowania formy sportowej - mówi Piotr Baron, trener Betardu Sparty Wrocław. - Mieszkamy w świeżo oddanym do użytku Centralnym Ośrodku Sportu. Już sam nocleg na wysokości ok. 900m n.p.m. jest bodźcem dla organizmu. Każdy trening przynosi tutaj wzmocniony efekt - dodaje.

Taki obóz to bynajmniej nie sielanka. Za plan treningów kondycyjnych odpowiada Tomasz Skrzypek, doświadczony trener, który ma na swym koncie m. in. współpracę z Kadrą Narodową Kick-boxingu. Zróżnicowane zajęcia prowadzone są nie tylko na obiektach sportowych, ale przede wszystkim w terenie.

- Wszechstronne przygotowanie i urozmaicony trening to podstawa w nowoczesnym szkoleniu sportowców. Wspólnie przygotowujemy "bazę" do dalszych treningów specjalistycznych - wyjaśnia Tomasz Skrzypek.

- Myślę, że niektóry nasi żużlowcy mogli dziś przeżyć w górach ciężkie chwile - dodaje Klaudia Tasz, przewodnik tatrzański i aktualna mistrzyni Polski w skialpinizmie. - Dla mnie bieganie po górach jest czymś normalnym. Tymczasem żużlowcy przyzwyczajeni się do wysiłków krótkodystansowych. Dzisiejszy trening na trasie ok. 20 km, przy w pełni zimowej aurze jest zadaniem wyłącznie dla osób, które mają już pewien staż treningowy. Przebiegliśmy w poprzek cztery doliny tatrzańskie: od Kuźnic do Małej Łąki i z powrotem do COS'u pokonując łącznie ok. 1000m przewyższenia. Panowie spisali się dobrze - mieli okazję przekonać się, kiedy i jakimi objawami zaczyna się kryzys przy tak długim, ciągłym wysiłku. Rozmawialiśmy o tym, jak się przed tym chronić, co jeść i pić - podsumowuje Klaudia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.