PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Tatry

Góry

"Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK"

Sobota, 31 sierpnia 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

"Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK"W niedzielę 25 sierpnia wycieczką z Wierch Porońca na Rusinową Polanę, Gęsią Szyję i do Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, zakończyliśmy akcję "Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK". W wycieczce wzięło udział 25 turystów z Zakopanego, Dzianisza, Nowego Targu, Kościeliska, Warszawy, Lublina, Tarnobrzegu, Lęborka i Wieliczki. W ramach akcji, w czasie 8 wycieczek, odwiedziliśmy wszystkie polskie tatrzańskie schroniska. Wędrując, szczególną uwagę zwracaliśmy na przestrzeganie zasad ochrony przyrody i bezpieczeństwo turystów. W czasie wycieczek nie zdarzył się żaden, nawet najmniejszy wypadek.


Na ogół mieliśmy ładną, słoneczną pogodę, więc turyści mogli podziwiać piękno Tatr i poznawać historię turystyki tatrzańskiej w dogodnych, sprzyjających warunkach. Wycieczki były bezpłatne, organizowane społecznie przez członków Oddziału "Tatrzańskiego" PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich im.Klimka Bachledy w Zakopanem. Bardzo dużo życzliwej pomocy udzielało nam wiele osób, które przekazywały informacje o wycieczkach. Szczególnie serdecznie chcemy za to podziękować Panu Piotrowi Samborowi i Redaktorom Radia "Alex", Panu Tymoteuszowi Mrozowi Wydawcy Zakopiańskiego Informatora INFOGRAM, Panu Maciejowi Stasińskiemu i Pani Ani Karpiel z Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego WATRA, oraz Panom: Łukaszowi Bobkowi i Tomaszowi Mateusiakowi – Redaktorom "Dziennika Polskiego", "Gazety Krakowskiej" i Radia Plus.
Większość uczestników wycieczek zdobyła już popularną Górską Odznakę Turystyczną. Do końca tego roku mogą jeszcze indywidualnie zdobywać punkty na małą brązową GOT. Do końca stycznia przyszłego roku jest czas na weryfikację i potwierdzenie zdobytych punktów w naszym Oddziale "Tatrzańskim" PTTK w Zakopanem. W lutym będzie zorganizowane uroczyste spotkanie uczestników i organizatorów akcji, na którym będzie prelekcja zdjęć ze wszystkich wycieczek,  a dla uczestników wycieczek, którzy zdobyli Górskie Odznaki Turystyczne, zostaną rozlosowane 3 bony towarowe o wartości 500,  400 i 300 złotych. Organizatorzy akcji już teraz wszystkich zainteresowanych serdecznie  na to spotkanie zapraszają.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.