PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Tatry

Góry

„Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”

Środa, 5 lipca 2017 r.
Autor: Maciej Bętkowski

„Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”W czerwcu rozpoczęliśmy cykl bezpłatnych wycieczek organizowanych przez Oddział Tatrzański PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy w Zakopanem, w ramach akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”. W sobotę padał duży deszcz a w niedzielę była taka mgła, że gór nie było widać i prawdopodobnie dlatego na wycieczkę przyszły tylko dwie turystki; z Leśnicy i Radzymina.


To, że gór nie było widać, nie znaczyło, że gór nie ma. A jeżeli góry są, to należy w góry chodzić. Turyści często mówią, że idą w góry gdy jest „dobra pogoda”, nie pada deszcz lub śnieg, świeci słońce, a najlepiej jeśli jeszcze nie wieje wiatr i jest ciepło. Ale można też powiedzieć tak, że pogoda jest zawsze dobra aby po górach chodzić, tylko nie zawsze dobre jest ubranie, buty i ekwipunek turystów, odpowiedni i bezpieczny do warunków pogodowych.
Ale obie panie były doświadczonymi turystkami i mimo prognozy deszczowej, miały ochotę na wędrówkę, więc w trójkę poszliśmy Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica, w którym tego dnia płynęło bardzo dużo wody. Mogliśmy podziwiać piękny widok tego wodospadu, nieznany większości turystom, którzy po, albo w czasie dużych deszczy, raczej tu nie przychodzą.
Następnie poszliśmy do Doliny ku Dziurze i weszliśmy do Dziury. Osiągnęliśmy dno – tej ciekawej jaskini, znajdującej się w Tatrach najbliżej Zakopanego, chociaż niezbyt często przez turystów odwiedzanej. Było dobrze, a mam nadzieję, że na następnych wycieczkach będzie jeszcze lepiej.
Serdecznie zapraszamy na najbliższą, bezpłatną wycieczkę (turyści kupują tylko bilety wstępu do TPN), która odbędzie się w niedzielę 25 czerwca do Pustelni Św. Brata Alberta na Kalatówkach i do schroniska na Hali Kondratowej. Zbiórka o godz. 9-tej w Kuźnicach na początku niebieskiego szlaku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.