PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2016 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Tatry

Sport

Skiturowe Zakopane dla Fundacji HANDICAP

Poniedziałek, 29 lutego 2016 r.
Autor: Fundacja HANDICAP Zakopane

Skiturowe Zakopane dla Fundacji HANDICAPW niedzielę 28 lutego 2016 podopieczni Fundacji HANDICAP Zakopane po raz pierwszy w życiu mogli podziwiać Tatry podczas wycieczki na nartach skiturowych. Dzieci i dorośli sportowcy z niepełnosprawnością, pod przewodnictwem znakomitej ski-alpinistki, biegaczki ultra i znawczyni Tatr z Zakopanego - p.Magdy Derezińskiej- Osieckiej, wyruszyli z Kuźnic szlakiem w kierunku Kalatówek. Nasi sportowcy mieli okazję zaznajomić się ze sprzętem skiturowym podczas wcześniejszych treningów ze SKITUROWE ZAKOPANE, przeprowadzonych specjalnie dla nich w łatwiejszym terenie.


Dzięki temu, w dniu wyprawy, doskonale poradzili sobie z trudnymi warunkami, terenem i stromymi podejściami. W czasie postojów pani Magda dostarczyła uczestnikom cennej wiedzy na temat Tatr, bezpieczeństwa w górach podczas uprawiania ski-alpinizmu oraz  zachowania sie w TPN. W zawsze gościnnym schronisku na Kalatówkach zmęczeni sportowcy ponownie nabrali sił, ugoszczeni  pysznymi naleśnikami. Wszyscy, którzy samodzielnie dotarli aż do schroniska otrzymali gratulacje i nagrody, wręczane przez przedstawiciela SKITUROWE ZAKOPANE  p. Mateusza Mroza. Po krótkim odpoczynku, ze schroniska grupa dotarła do nartostrady. Tam sportowcy zdjęli z nart  "foki", i zjechali do Kuźnic.

Cała wyprawa odbyła się w dobrej pogodzie, jednak w towarzystwie podmuchów wiatru halnego. Nie zepsuło to humorów drużynie, a wręcz przeciwnie. Wyprawa dostarczyła uczestnikom mnóstwo emocji i nowych wrażeń. Najlepiej świadczyły o tym szeroko uśmiechnięte buzie podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane.

Sportowców wspierali i asekurowali również Rodzice, trenerki fundacji p. Marta Zborowska i Małgorzata Tlałka-Długosz oraz wolontariuszka Helenka Rząsa i Henio Osiecki. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom, dziękujemy Przewodnikom, Trenerom i wolontariuszom oraz Rodzicom za wszelką  pomoc podczas wyprawy. Dziękujemy SKITUROWE ZAKOPANE za pomysł wyprawy i  jego realizację. Chętnie wybierzemy się jeszcze raz!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.