PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Trybsz

Wiadomości

Otwarcie i poświęcenie przebudowanej drogi z Gronia do Trybsza

Czwartek, 22 grudnia 2011 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

fot. PZD w Nowym TarguW obecności m.in. starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabra, wójta gminy Łapsze Niżne Pawła Dziubana i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Roberta Waniczka - ojciec Hubert Kasztelan, proboszcz parafii w Czarnej Górze, poświecił przebudowaną i oddaną do użytku drogę powiatową Groń-Trybsz-Niedzica.


Przebudowa objęła pięciokilometrowy odcinek drogi powiatowej z Gronia (od skrzyżowania z drogą krajową nr 49) do końca miejscowości Trybsz. Zakres robót obejmował: wykonanie ścięcia poboczy wraz z odwozem, frezowanie nawierzchni bitumicznej, regulację studzienek i wpustów, mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową nawierzchni, wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną, wykonanie warstwy wiążącej, wykonanie warstwy ścieralnej, uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym. Koszt robót wyniósł 2 miliony 453 tysiące złotych, a wykonawcą była firma MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S.A. Inwestycja została sfinansowana z dotacji celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi.

W uroczystym otwarciu i poświęceniu drogi, które odbyło się przy Szkole Podstawowej w Trybszu, udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego, radni powiatowi, włodarze gminy Łapsze Niżne, radni, przedstawiciele wykonawcy, policji i samorządu wiejskiego. Starosta Krzysztof Faber podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji i przypomniał, że to kolejna inwestycja w tym rejonie - nie tak dawno oddano przecież do użytku dwa całkowicie przebudowane mosty na terenie Trybsza - za kwotę 2,7 mln zł - które zostały zrealizowane w ramach środków z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Należy się cieszyć, że kolejny odcinek drogi powiatowej został przebudowany i poprawiło się bezpieczeństwo na tej drodze, co będzie służyło mieszkańcom - powiedział na otwarciu starosta.

Za inwestycje w infrastrukturze powiatowej na terenie gminy Łapsze Niżne podziękował władzom powiatu wójt Paweł Dziuban.

Ojciec Hubert Kasztelan wręczył m.in. staroście nowotarskiemu i dyrektorowi PZD Medale Jana Pawła II w podziękowaniu za inwestycje drogowe.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.