PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa, Kraków

Zaproszenia

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w Tatrach

1–2 grudnia 2012 r.
Autor: AKS

O tygrysach w niewoli i niedźwiedziach w TatrachZapraszamy na film poruszający problem hodowli dzikich kotów pt. „Tygrys u sąsiada” oraz spotkania z Pawłem Skawińskim i Filipem Ziębą o tatrzańskich niedźwiedziach i skutkach obecności człowieka na te drapieżniki.


Film „Tygrys u sąsiada” opowiada historię Dennisa Hilla. Mężczyzna przez ponad 15 lat na swoim podwórku w Flat Rock w stanie Indiana (USA) hodował tygrysy, które następnie sprzedawał. Na początku filmu ma on 24 tygrysy, 6 leopardów, jednego kuguara i 3 niedźwiedzie. Szczególnie zależy mu na posiadaniu białego tygrysa. Po niezapowiedzianej inspekcji, traci licencję pozwalającą mu na trzymanie egzotycznych zwierząt. Natychmiast musi zlikwidować hodowlę.

W Warszawie projekcja filmu odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.35 w Kinotece. Po filmie, w Klubie Ukryte Miasto odbędzie się spotkanie z dr. Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Noakowskiego 16). Tematycznie pozostaniemy w kręgu wpływu człowieka na dzikie zwierzęta, ale przeniesiemy się w Tatry. Dr Paweł Skawiński opowie o tatrzańskich niedźwiedziach i skutkach obecności człowieka na te zwierzęta.

W Krakowie film będzie można obejrzeć dzień później, 2 grudnia o godz. 18 w Kinie Kijów. Po projekcji, w festiwalowym klubie U Louisa (Rynek Główny 13) odbędzie się spotkanie z Filipem Ziębą – specjalistą ds. fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, który prowadzi program ochronny tatrzańskich niedźwiedzi i od lat bada zależność pomiędzy obecnością człowieka a życiem drapieżników.

Wydarzenia odbędą się w ramach 2 Sports Film Festival „360 stopni”, który rusza już w piątek. Tatrzański Park Narodowy jest partnerem festiwalu. W ramach festiwalu w 3 miastach: Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbywają się projekcje filmów o tematyce górskiej, outdoorowej, ekologicznej, oraz tematyczne spotkania z gośćmi.

Szczegóły na www.festival.360stopni.org.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.