PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Trebunie-Tutki w Warszawie na Wielkiej Iluminacji

Piątek, 9 grudnia 2011 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

fot. Jerzy Z. Kosiuczenko3 grudnia na Placu Zamkowym odbył się Wielki Koncert, który zainaugurował świąteczny czas w Warszawie. Mieszkańcy stolicy mogli posłuchać hitów gwiazd polskiej estrady i zobaczyć włączenie świateł - w ramach Wielkiej Iluminacji - stanowiących dekorację tegorocznej, bożonarodzeniowej choinki. Podziwiać też mogli iluminację Traktu Królewskiego i słuchać m.in. góralskiej siły głosów i muzyki Zespołu Trebunie-Tutki z Zakopanego, który na Placu Zamkowym rozpoczął tegoroczne kolędowanie.


Wśród innych wykonawców byli: Halina Młynkowa, Magda Walc, Patrycja Kazadi i Robert Janowski. Jednak szczególny entuzjazm słuchaczy wywołał występ podhalańskich górali, którzy musieli wielokrotnie bisować.

Po koncercie na Placu Zamkowym Zespół Trebunie-Tutki udał się do Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera na Pradze, gdzie w szczelnie wypełnione sali teatru czekała na nich publiczność. Koncert nosił tytuł TISCHNER i poświecony był ks. profesorowi Józefowi Tischnerowi. Na koncercie wystąpił gościnnie, grający na klarnecie i saksofonie, Michał Kulenty.

W składzie zespołu wystąpili:

Krzysztof Trebunia-Tutka: skrzypce, dudy, trąbita, róg, złóbcoki, śpiew i taniec;

Anna Trebunia Wyrostek : basy, śpiew, taniec;

Jan Trebunia-Tutka : skrzypce, śpiew, taniec;

Andrzej Wyrostek : kontrabas, śpiew;

Andrzej Polak : skrzypce, śpiew;

Michał Kulenty : klarnet, saksofony.

Szczególny entuzjazm publiczności spowodowały wykonane przez Zespół utwory z płyty Tischner: Nutko moja -  słowa Władysław Trebunia-Tutka i Krzysztof Trebunia-Tutka, muzyka Krzysztof Trebunia-Tutka oraz Twój czas - muzyka i słowa Krzysztof Trebunia-Tutka i Zagrojcie nom – Tischnerowskiemu Platonowi – słowa i muzyka Krzysztof Trebunia-Tutka. Koncert zaszczycił swoja obecnością Kazimierz Tischner, brat ks. profesora Józefa Tischnera.

Na zakończenie występu, na bis, Zespół Trebunie-Tutki wykonał swoje bardziej i mniej znane utwory.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef...
    25 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.