PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Warszawa

Kultura

Trebunie–Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany

Piątek, 30 września 2016 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Trebunie–Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany25 września 2016 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II - NUTY WIELKIEGO PAPIEŻA. Wykonawcami koncertu był Zespół Terbunie – Tutki oraz Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Patronat medialny objęło Polskie Radio, Świat Elit oraz tygodnik Stolica. Autorem koncertu pod tytułem Nuty Wielkiego Papieża był Krzysztof Trebunia – Tutka. Zespół Trebunie – Tutki w ciągu minionych kilku lat koncertował w Polsce z programem poświęconym i dedykowanym Papieżowi.


Trebunie – Tutki koncertowali też wcześniej z udziałem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. W listopadzie 1999 roku, w kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbył się koncert z udziałem Michała Kulentego grającego na saksofonach repertuar z wydanej wówczas płyty PODNIESIENIE.  Wspaniale zabrzmiał wtedy głos Władysława Trebuni – Tutki śpiewającego pieśń WIERZĘ z muzyką Władysława Trebuni – Tutki  i Krzysztofa Trebuni – Tutki ze słowami Włodzimierza Kleszcza.

Niedzielny koncert był muzycznym wspomnieniem Papieża – Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór. Repertuar wykonany przez zespół Trebuni – Tutków i kilkudziesięcioosobowy chór stanowił niezwykle piękne wydarzenie muzyczne . Omawiany koncert był wpisany w cykl zamkowych wydarzeń - 1050 lat w muzyce.

Niedzielny koncert rozpoczął chór patriotycznymi pieśniami m.in.:
Anonim – Gaude Mater Polonia,
Feliks Nowowiejski – Rota,
Mikołaj Gomółka – Nieście Chwałę.

Po wykonaniu przez chór kilku pieśni pojawili się górale i rozpoczął się  wspólny koncert.

Zespół Trebuni – Tutków wystąpił w składzie:
Krzzysztof Trebunia – Tutka , skrzypce, dudy, fujara, śpiew i taniec;
Anna Trebunia Wyrostek, basy oraz śpiew;
Jan Trebunia – Tutka, skrzypce oraz śpiew;
Andrzej Polak – skrzypce i śpiew;
Gościnnie: Kuba Bobas Wilk, kontrabas i Szymon Kamykowski saksofony.

Koncert na odbył się przy całkowicie wypełnionej Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.