PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

Bronisława Orawiec-Löffler - uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o godz. 14 w Poroninie

Sobota, 17 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

Bronisława Orawiec-Löffler - uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o godz. 14 w PoroninieWśród ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu lecącego na uroczystości w Katyniu jest Bronisława Orawiec-Löffler z Poronina, przedstawicielka Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich. To miała być jej pierwsza wizyta w Katyniu, gdzie przed 70-ciu laty zginał jej wujek Franciszek Orawiec. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, w kościele parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny, w Poroninie o godz. 14.


Bronisława Orawiec-Löffler była bratanicą Franciszka Orawca, polskiego oficera rodem z Poronina zamordowanego w Katyniu. Aktywnie działała w Stowarzyszeniu Rodzin Katyńskich, była wiceprzewodniczącą jego małopolskiego oddziału. Z jej inicjatywy w maju 2009 r. w Poroninie zorganizowano obchody Dnia Katyńskiego, odsłonięto wówczas pamiątkową tablicę oraz wydano broszurę „Franciszek Orawiec Poronianin, który zginął w Katyniu”.


ORAWIEC LOFFLER Bronisława z domu Orawiec, lekarz dentysta; ur. 16 lutego 1929 w Poroninie, córka Bronisława i Heleny z domu Stachoń; zamężna: Wiesław Loffler (2003 †) (inżynier budownictwa); dzieci: Anna Maria (magister rehabilitacji). W czasie II wojny światowej łączniczka Oddziału Ciupaga Armii Krajowej w Poroninie. Wykształcenie: Szkoła Podstawowa w Poroninie; Liceum Ogólnokształcące im. O. Balzera w Zakopanem; Wydział Stomatologii Akademii Medycznej w Krakowie 1947-1952; II stopień specjalizacji z protetyki. W latach 1953-1989 lekarz dentysta (kierownik protetyki) w Nowym Targu, a następnie w Zakopanem. Członek Związku Podhalan. Odznaczenia: Srebrny Krzyż Zasługi, srebrna odznaka „Za zasługi dla Ziemi Krakowskiej”, odznaka „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”. Zainteresowania/hobby: turystyka, grzybobranie, literatura. Miejsce zamieszkania: Poronin.
(Podhalanie. Słownik biograficzny)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.