PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wilków

Wiadomości

Górale ze świąteczną wizytą w Wilkowie

Czwartek, 16 grudnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Stanisław GałZakopiański oddział Związku Podhalan kontynuując akcję pomocy powodzianom z Wilkowa na początku grudnia zorganizował wyjazd z transportem, w którym znalazły się mikołajowe paczki dla najmłodszych i ciepłe ubrania. Górale zawieźli także do miejscowego kościoła odnowioną gipsową figurę Matki Boskiej, która bardzo ucierpiała podczas kataklizmu.


Z pieniędzy pozyskanych podczas prowadzonej przez Związek Podhalan w wakacje zbiórki zakupione zostały już m.in. pralki i lodówki oraz opał na zimę dla rodzin, które ucierpiały w tegorocznej powodzi. W akcje włączyło się wiele osób, także spoza Związku Podhalan. Mikołajowe paczki przekazała Tatrzańska Fundacja Pomocy Społecznej. Wielką radość najmłodszym sprawiła także góralska kapela.

W serwisie Watra prezentujemy foto-relację autorstwa Stanisława Gała ze światecznej wizyty górali z zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan w Wilkowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.